Folders |
2009 Results - Richard Spring ClassicPublished by
2009 Results Richard Spring Classic official site Richard Spring Classic
Team and Individual Results, 2009
1. 1 Jessie Wynn Peoria Notre Dame 18:14 6:05
2. 2 Nicole Nepote Lincoln-Way East 18:55 6:19
3. 3 Randie Speir Lyons Township High Schoo 18:56 6:19
4. 4 Marlena Ruthe Palatine Hs 19:08 6:23
5. 5 Emma Fisher York High School 19:11 6:24
6. 6 Kelsi Finan Peoria Notre Dame 19:13 6:25
7. 7 Lizzy Field York High School 19:17 6:26
8. 8 Ellen Smith Palatine Hs 19:19 6:27
9. 9 Laura Schweikert Palatine Hs 19:22 6:27
10. 10 Rachelle Sartori Joliet Catholic Academy 19:25 6:29
11. 11 Anna Sestak� Aurora Central Catholic 19:29 6:30
12. MacKenzie Mc Clure Deer Creek-MacKinaw 19:39 6:33
13. 12 Jillian Kothanek Downers Grove North 19:39 6:33
14. 13 Stephanie Jackson Neuqua Valley 19:40 6:34
15. 14 Lizzie Deutsch St. Charles East 19:42 6:34
16. 15 Christine Wigginton Stanford Olympia 19:44 6:35
17. 16 Ali Oppel Pleasant Valley 19:49 6:36
18. 17 Caitlin Evers Peoria Notre Dame 19:49 6:37
19. 18 Ellie Skiles York High School 19:50 6:37
20. 19 Jenna Koerner� Aurora Central Catholic 19:50 6:37
21. 20 Amanda Huster York High School 19:50 6:37
22. 21 Nina Smart Peoria Notre Dame 19:51 6:37
23. 22 Catriona Barr Neuqua Valley 19:54 6:38
24. 23 Rachel Walsh Lyons Township High Schoo 19:55 6:39
25. 24 Maryclare Flaherty Lyons Township High Schoo 19:56 6:39
26. 25 Kim Sipek Lyons Township High Schoo 19:58 6:40
27. 26 Maggie Sobolewski Carl Sandburg High School 20:02 6:41
28. 27 Mia Ackerman Peoria Notre Dame 20:03 6:41
29. 28 Lisa Lagomarcino Neuqua Valley 20:03 6:41
30. 29 Grace Haerr Schaumburg High School 20:04 6:42
31. 30 Julie Sulkin York High School 20:04 6:42
32. 31 Lauren Kucera Lyons Township High Schoo 20:05 6:42
33. 32 Kelsey Morgan Lyons Township High Schoo 20:06 6:42
34. 33 Claire Jarrell Carl Sandburg High School 20:08 6:43
35. 34 Brenna German Pleasant Valley 20:11 6:44
36. 35 Kristina Fiflis Lyons Township High Schoo 20:14 6:45
37. 36 Lauren Wayne Carl Sandburg High School 20:15 6:45
38. 37 Bailey Shemenski� Aurora Central Catholic 20:16 6:46
39. 38 Elizabeth Owens Downers Grove North 20:16 6:46
40. 39 Caitlin Geurin St. Charles East 20:18 6:46
41. 40 Marykate Mossman Marist High School 20:19 6:47
42. 41 Susie Brashler Downers Grove North 20:20 6:47
43. 42 Kaley McLawhorn Lincoln-Way East 20:21 6:47
44. Charlotte Hoo Lyons Township High Schoo 20:22 6:48
45. 43 Ellie Janosz Carl Sandburg High School 20:24 6:48
46. 44 Jessica Evans St. Charles East 20:26 6:49
47. 45 Kelly Quatrocci Marist High School 20:27 6:49
48. 46 Carly Colvin Palatine Hs 20:29 6:50
49. 47 Meggie O'Rourke Neuqua Valley 20:30 6:50
50. 48 Corinn Groom� Aurora Central Catholic 20:31 6:51
51. 49 Chloe Pooler Downers Grove North 20:32 6:51
52. Sarah Ganster Batavia High School 20:32 6:51
53. Abby Schulz Batavia High School 20:37 6:53
54. 50 Elizabeth Gonzales Schaumburg High School 20:40 6:54
55. 51 Maggie Cornelius Springfield High School 20:40 6:54
56. 52 Kristin Sheehan St. Charles East 20:41 6:54
57. 53 Ali Cusack Peoria Notre Dame 20:41 6:54
58. 54 Mariela Paz Glenbard West 20:47 6:56
59. 55 Kelsey Larsen Palatine Hs 20:51 6:57
60. 56 Jennifer Joyce St. Viator 20:52 6:58
61. Juliet Lusson Lyons Township High Schoo 20:54 6:58
62. Nicole Hladik Lyons Township High Schoo 20:55 6:59
63. 57 Meghan Saulka St. Viator 20:55 6:59
64. 58 Bobbi Provost Neuqua Valley 20:56 6:59
65. 59 Cora Webster Downers Grove North 20:56 6:59
66. 60 Andrea Lupo Palatine Hs 20:57 6:59
67. Mel Rush Batavia High School 20:58 7:00
68. 61 Kinzey Stoll Rochester 20:59 7:00
69. 62 Sam Staver Pleasant Valley 20:59 7:00
70. 63 Allison Witters Pleasant Valley 20:59 7:00
71. 64 McKenzie Moredock Sacred Heart Griffin 21:00 7:00
72. 65 Jenna Borza Marist High School 21:00 7:00
73. Irene Sullivan Lyons Township High Schoo 21:00 7:00
74. 66 Kelley McMahon Sacred Heart Griffin 21:01 7:01
75. 67 Annie Martinez St. Charles East 21:01 7:01
76. 68 Danielle Wigginton Stanford Olympia 21:02 7:01
77. 69 Fansler Elizabeth Normal University 21:04 7:02
78. 70 Kelsey Woodbridge St. Charles East 21:04 7:02
79. 71 Joy Macatangay Palatine Hs 21:06 7:02
80. 72 Carson Sedivy Hononegah High School 21:06 7:02
81. 73 Anne Leners Pleasant Valley 21:06 7:02
82. 74 Shannon Kennedy Marist High School 21:07 7:03
83. 75 Shannon Waldron Marist High School 21:07 7:03
84. Allison Falduto Palatine Hs 21:08 7:03
85. 76 Lizzy Kos Carl Sandburg High School 21:09 7:03
86. 77 Alison Nowakowski Rochester 21:10 7:04
87. 78 Paige Bogdan Lincoln-Way East 21:10 7:04
88. 79 Michelle Becker Lake Forest 21:10 7:04
89. 80 Amanda Contreras� Aurora Central Catholic 21:14 7:05
90. 81 Frances Smith Glenbard West 21:15 7:05
91. 82 Francesca Sikorski Joliet Catholic Academy 21:15 7:05
92. 83 Kerrigan Crotty Carl Sandburg High School 21:16 7:06
93. 84 Jessica Pena Neuqua Valley 21:16 7:06
94. 21:17 7:06
95. 85 Alyssa Hudik Nazareth Academy 21:17 7:06
96. 86 Lauren Kaindl Neuqua Valley 21:18 7:06
97. 87 Cynthia Mote Glenbard West 21:19 7:07
98. 88 Maddie Westerhoff St. Charles East 21:20 7:07
99. 89 Madeline Gannon Marist High School 21:24 7:08
100. 90 Leah Landry Glenbard West 21:25 7:09
101. Lexi Morenus Neuqua Valley 21:25 7:09
102. 91 Jackie Kovar Schaumburg High School 21:26 7:09
103. 92 Tricia Paul Lincoln-Way East 21:27 7:09
104. 93 Christina Kropid Springfield High School 21:27 7:09
105. 94 Megan Tompsidis Lake Forest 21:29 7:10
106. 95 Catherine Traut Lake Forest 21:31 7:11
107. 96 Klair Hartzold Stanford Olympia 21:31 7:11
108. Krista Yee Palatine Hs 21:32 7:11
109. 97 Nicole Formhals Joliet Catholic Academy 21:33 7:11
110. 98 Tessa Vowels St. Joseph-Ogden H.S. 21:37 7:13
111. 99 Annie Hart York High School 21:40 7:14
112. 100 Sadie Shourd Springfield High School 21:41 7:14
113. 101 Molly Wagener Lake Forest 21:43 7:15
114. 102 Haley Renehan Nazareth Academy 21:44 7:15
115. 103 Haley Anderson Hononegah High School 21:44 7:15
116. 104 Lauren Smith Springfield High School 21:47 7:16
117. 105 Jennie Moderwell Lake Forest 21:49 7:17
118. 106 Brittany Hull Normal Community 21:51 7:17
119. 107 Jackie Doumanian Joliet Catholic Academy 21:51 7:17
120. 108 Emily Blankenship Rochester 21:55 7:19
121. 109 Diana Serios West Chicago 21:55 7:19
122. 110 Emily Jacob Normal Community 21:56 7:19
123. 111 Anastasia Hanauer Sacred Heart Griffin 21:57 7:19
124. 112 Kelly Koerner Joliet Catholic Academy 21:58 7:20
125. Maggie Prillaman Mahomet-Seymour 22:01 7:21
126. 113 Karyn Baldwin Schaumburg High School 22:02 7:21
127. 114 Jordyn Zoul Lake Forest 22:03 7:21
128. 115 Danielle Faul St. Viator 22:06 7:22
129. 116 Tiffany Lam Normal Community 22:08 7:23
130. Shivani Thakkar Neuqua Valley 22:09 7:23
131. Alexa Kaczor Neuqua Valley 22:10 7:23
132. 117 Darby Law Lincoln-Way East 22:10 7:24
133. 118 Erin Malles Lake Forest 22:10 7:24
134. 119 Heather Caddick Marist High School 22:11 7:24
135. Julie Wareham Neuqua Valley 22:13 7:25
136. Molly McInerney Neuqua Valley 22:13 7:25
137. 120 Geanna Tran Harlem High School 22:15 7:25
138. 121 Katie Burke Pleasant Valley 22:16 7:26
139. 122 Mimi Barney Pleasant Valley 22:16 7:26
140. 123 Emily Schwender� Aurora Central Catholic 22:17 7:26
141. 124 Mike Chiapetto Rochester 22:18 7:26
142. Mary Kate Cahill St.Scholastica Academy 22:19 7:26
143. 125 Brigid Cavanagh Sacred Heart Griffin 22:20 7:27
144. 126 Gabrielle Murray Glenbard West 22:22 7:28
145. 127 Jocelyn Moreno Lane Tech College Prep 22:25 7:29
146. Tamara Mamon Neuqua Valley 22:26 7:29
147. 128 Carissa Cooper Normal Community 22:26 7:29
148. 129 Rachel Sabick Normal Community 22:27 7:29
149. 130 Jessica Christie Carl Sandburg High School 22:30 7:30
150. 131 Kathryn Rees Bolingbrook 22:32 7:31
151. 132 Kali Hartzold Stanford Olympia 22:32 7:31
152. 133 Samah Qasmieh Bolingbrook 22:33 7:31
153. 134 Brandi Lee Lane Tech College Prep 22:38 7:33
154. 135 Tanya Cepeda Lane Tech College Prep 22:39 7:33
155. 136 Whitney Thurman Stanford Olympia 22:45 7:35
156. Kate Parrish Neuqua Valley 22:46 7:36
157. Sierra Roberts Pleasant Valley 22:46 7:36
158. 137 Emily Budicin Lincoln-Way East 22:50 7:37
159. 138 Maria Barajas Schaumburg High School 22:52 7:38
160. 139 Nicole Tabatabai Rochester 22:52 7:38
161. Joline Chang Neuqua Valley 22:53 7:38
162. 140 Daniela Rodriguez Lane Tech College Prep 22:56 7:39
163. 141 Hanna Cannell Hononegah High School 22:58 7:40
164. Alyssa Rodriguez Neuqua Valley 22:59 7:40
165. Kylie McKinney Petersburg Porta 22:59 7:40
166. 142 Emma Hohulin Glenbard West 23:00 7:40
167. 143 Tess Campbell Normal Community 23:00 7:40
168. 144 Erica Peak-Nordstrom Rochester 23:00 7:40
169. 145 Bayli Doubet Normal University 23:01 7:41
170. Holly Dorian Marist High School 23:01 7:41
171. 146 Haylee Weakly Normal University 23:05 7:42
172. 147 Rachel Ballard St. Joseph-Ogden H.S. 23:07 7:43
173. 148 Lynette Ramsey Rochester 23:07 7:43
174. 149 Taylor Vandaff Nazareth Academy 23:07 7:43
175. Karly Raber Northside College Prep 23:08 7:43
176. Becky Fay Petersburg Porta 23:08 7:43
177. 150 Lyndsay Shaver Normal University 23:08 7:43
178. 151 Angela Ellis Lane Tech College Prep 23:09 7:43
179. 152 Jennifer Hughes Normal Community 23:10 7:44
180. 153 Haleigh O'Connor Sacred Heart Griffin 23:11 7:44
181. 154 Taylor Camacho Springfield High School 23:15 7:45
182. Savannah Schaber Normal Community 23:17 7:46
183. 155 Maggie Wickiser Hononegah High School 23:19 7:47
184. 156 Allison Rinka St. Viator 23:19 7:47
185. 157 Patricia Mota Lane Tech College Prep 23:20 7:47
186. Kassi Folster Neuqua Valley 23:26 7:49
187. 158 Tara Donahue Nazareth Academy 23:29 7:50
188. 159 Clarissa Frayn Lane Tech College Prep 23:30 7:50
189. Brooke Fadanelli Neuqua Valley 23:32 7:51
190. 160 Chelsea Nwampka Nazareth Academy 23:34 7:51
191. 161 Sarah Willett Hononegah High School 23:37 7:53
192. 162 Emily Honzel Normal University 23:37 7:53
193. Natalie Rolland Pleasant Valley 23:37 7:53
194. 163 Mary Kate Maloney Glenbard West 23:38 7:53
195. Malaney Abel Normal Community 23:40 7:53
196. Miranda Schlehuber Normal Community 23:42 7:54
197. 164 Delaney Kroll Normal University 23:43 7:55
198. 165 Elise Wescom Harlem High School 23:46 7:56
199. Cecilia Magos Lane Tech College Prep 23:46 7:56
200. 166 Adilene Rubio� Aurora Central Catholic 23:46 7:56
201. Kenarr Mateosian Neuqua Valley 23:47 7:56
202. 167 Erika Macias West Chicago 23:49 7:57
203. 168 Marykate Simon Springfield High School 23:49 7:57
204. Lauren Estes Glenbard West 23:50 7:57
205. 169 Laurie Vandaff Nazareth Academy 23:50 7:57
206. Katie Colyer� Aurora Central Catholic 23:51 7:57
207. Caitlin Constante St. Charles East 23:51 7:57
208. Christie Jueng Neuqua Valley 23:52 7:58
209. Tristan Thompson Pleasant Valley 23:55 7:59
210. Angela Russell St. Charles East 23:56 7:59
211. 170 Nina Peconio Nazareth Academy 23:56 7:59
212. Emma Manobianco Lane Tech College Prep 23:57 7:59
213. Sam Vandersteen Neuqua Valley 23:57 7:59
214. 171 Julia Caithamer West Chicago 23:59 8:00
215. Shelby Bunge Neuqua Valley 24:01 8:01
216. Katie Polus Normal Community 24:02 8:01
217. 172 Sina Gartner Harlem High School 24:02 8:01
218. Meredith Bruster Pleasant Valley 24:03 8:01
219. Madison Martin Normal Community 24:03 8:01
220. Kellie Nolan Normal Community 24:04 8:02
221. Martha Stone Glenbard West 24:08 8:03
222. Ellie Wyant Glenbard West 24:12 8:04
223. Meg Viola Glenbard West 24:13 8:05
224. Amanda Forsgren Neuqua Valley 24:15 8:05
225. 173 Patience Ledford Stanford Olympia 24:17 8:06
226. 174 Lauren Randich Joliet Catholic Academy 24:19 8:07
227. Andi Morales Neuqua Valley 24:21 8:07
228. 175 Giuliana Lamantia West Chicago 24:21 8:07
229. 176 Emily Egizio Joliet Catholic Academy 24:25 8:09
230. Emily Vandermyde St. Charles East 24:27 8:09
231. 177 Tessa Farrell Hononegah High School 24:28 8:10
232. Cailyn Janisch Glenbard West 24:29 8:10
233. Desi Diaz Lane Tech College Prep 24:32 8:11
234. 178 Cheyenne Bowers Normal University 24:32 8:11
235. Katelyn Bell Pleasant Valley 24:36 8:12
236. 179 Michelle Paap St. Joseph-Ogden H.S. 24:45 8:15
237. 180 Alex Theodosis West Chicago 24:54 8:18
238. 181 Lisa Rosari Bolingbrook 24:57 8:19
239. Brooke Gauen Neuqua Valley 24:57 8:19
240. Emily Dones Lane Tech College Prep 24:58 8:20
241. 182 Rachel Meyer Hononegah High School 24:59 8:20
242. 183 Georgina Romero Bolingbrook 25:01 8:21
243. 184 Madeline Kelly St. Viator 25:01 8:21
244. Stephanie Cappello Lane Tech College Prep 25:06 8:22
245. 185 Alexis Rowald Harlem High School 25:14 8:25
246. Aurelia Drozdzal Glenbard West 25:20 8:27
247. Raeann Borero Mahomet-Seymour 25:23 8:28
248. Nicole Webb Mahomet-Seymour 25:23 8:28
249. Sruthi Raman Neuqua Valley 25:27 8:29
250. 186 Julia Dodson Bolingbrook 25:31 8:31
251. 187 Karina Moreno Harlem High School 25:35 8:32
252. Yakira Washington Springfield Southeast 25:38 8:33
253. Kate Majewski Glenbard West 25:40 8:34
254. Laila Harrison Neuqua Valley 25:42 8:34
255. 188 Elizabeth Armbrecht Springfield High School 25:43 8:34
256. 189 Stephanie Hunt St. Joseph-Ogden H.S. 26:00 8:40
257. 190 Remy Smetzer St. Joseph-Ogden H.S. 26:03 8:41
258. Ashley Perez Neuqua Valley 26:04 8:42
259. Misty Davenport Springfield Southeast 26:10 8:44
260. 191 Destiny Lapp Harlem High School 26:11 8:44
261. Katie Cuevas Lane Tech College Prep 26:12 8:44
262. Holly Stanger Nazareth Academy 26:13 8:45
263. Megan Utter Neuqua Valley 26:13 8:45
264. Katherine Klinger Nazareth Academy 26:16 8:46
265. 192 Athena Black Harlem High School 26:19 8:47
266. Erica Sandeen Harlem High School 26:32 8:51
267. Holly Sias Springfield High School 26:51 8:57
268. Anna Bertani Joliet Catholic Academy 27:00 9:00
269. 193 Yurisbeth Delabra Bolingbrook 27:07 9:03
270. Dimitra Spandonidis Nazareth Academy 27:11 9:04
271. Erin Gutchewsky Neuqua Valley 27:16 9:06
272. Elena Orr St.Scholastica Academy 27:20 9:07
273. Stephanie Brasher Harlem High School 28:12 9:24
274. Marissa Cooke Neuqua Valley 28:19 9:27
275. Christina Freiboth Neuqua Valley 28:27 9:29
276. Lauren Faber Joliet Catholic Academy 28:41 9:34
277. Diana Golden Nazareth Academy 28:47 9:36
278. Naquira Manigault Harlem High School 28:50 9:37
279. Katelynn Bradley Pleasant Valley 28:50 9:37
280. Stephanie Lamb Harlem High School 28:51 9:37
281. 194 Katie Yackey West Chicago 29:29 9:50
282. Monica Lara Nazareth Academy 29:30 9:50
283. Felicia David Nazareth Academy 30:05 10:02
284. Kylie Thompson Normal University 30:34 10:12
285. Flor Suarez St.Scholastica Academy 30:51 10:17
286. Taylor Ann Kurtzweg Harlem High School 30:57 10:19
287. Theresa Gallo Joliet Catholic Academy 31:33 10:31
288. Isabella Fiermonte Nazareth Academy 32:02 10:41
289. Rachel Adkins Harlem High School 32:20 10:47
290. Shannon Dougherty Pleasant Valley 32:20 10:47
291. Emily Periana Harlem High School 32:39 10:53
292. Kiarria Mehundrew Springfield Southeast 32:50 10:57
293. Christina Rowell Harlem High School 33:03 11:01
1. Peoria Notre Dame
1 6 17 21 27 (53) = 72
Wynn, Finan, Evers, Smart, Ackerman, Cusack
2. York High School
5 7 18 20 30 (99) = 80
Fisher, Field, Skiles, Huster, Sulkin, Hart
3. Lyons Township High Schoo
3 23 24 25 31 (32) (35) = 106
Speir, Walsh, Flaherty, Sipek, Kucera, Morgan, Fiflis
4. Palatine Hs
4 8 9 46 55 (60) (71) = 122
Ruthe, Smith, Schweikert, Colvin, Larsen, Lupo, Macatangay
5. Neuqua Valley
13 22 28 47 58 (84) (86) = 168
Jackson, Barr, Lagomarcino, O'Rourke, Provost, Pena, Kaindl
6. Aurora Central Catholic
11 19 37 48 80 (123) (166) = 195
Sestak� , Koerner� , Shemenski� , Groom� , Contreras� ,
Schwender� , Rubio�
7. Downers Grove North
12 38 41 49 59 = 199
Kothanek, Owens, Brashler, Pooler, Webster
8. Carl Sandburg High School
26 33 36 43 76 (83) (130) = 214
Sobolewski, Jarrell, Wayne, Janosz, Kos, Crotty, Christie
9. St. Charles East
14 39 44 52 67 (70) (88) = 216
Deutsch, Geurin, Evans, Sheehan, Martinez, Woodbridge,
Westerhoff
10. Pleasant Valley
16 34 62 63 73 (121) (122) = 248
Oppel, German, Staver, Witters, Leners, Burke, Barney
11. Marist High School
40 45 65 74 75 (89) (119) = 299
Mossman, Quatrocci, Borza, Kennedy, Waldron, Gannon, Caddick
12. Lincoln-Way East
2 42 78 92 117 (137) = 331
Nepote, McLawhorn, Bogdan, Paul, Law, Budicin
13. Joliet Catholic Academy
10 82 97 107 112 (174) (176) = 408
Sartori, Sikorski, Formhals, Doumanian, Koerner, Randich,
Egizio
14. Schaumburg High School
29 50 91 113 138 = 421
Haerr, Gonzales, Kovar, Baldwin, Barajas
15. Glenbard West
54 81 87 90 126 (142) (163) = 438
Paz, Smith, Mote, Landry, Murray, Hohulin, Maloney
16. Stanford Olympia
15 68 96 132 136 (173) = 447
Wigginton, Wigginton, Hartzold, Hartzold, Thurman, Ledford
17. Lake Forest
79 94 95 101 105 (114) (118) = 474
Becker, Tompsidis, Traut, Wagener, Moderwell, Zoul, Malles
18. Springfield High School
51 93 100 104 154 (168) (188) = 502
Cornelius, Kropid, Shourd, Smith, Camacho, Simon, Armbrecht
19. Rochester
61 77 108 124 139 (144) (148) = 509
Stoll, Nowakowski, Blankenship, Chiapetto, Tabatabai,
Peak-Nordstrom, Ramsey
20. Sacred Heart Griffin
64 66 111 125 153 = 519
Moredock, McMahon, Hanauer, Cavanagh, O'Connor
21. St. Viator
56 57 115 156 184 = 568
Joyce, Saulka, Faul, Rinka, Kelly
22. Normal Community
106 110 116 128 129 (143) (152) = 589
Hull, Jacob, Lam, Cooper, Sabick, Campbell, Hughes
23. Hononegah High School
72 103 141 155 161 (177) (182) = 632
Sedivy, Anderson, Cannell, Wickiser, Willett, Farrell, Meyer
24. Nazareth Academy
85 102 149 158 160 (169) (170) = 654
Hudik, Renehan, Vandaff, Donahue, Nwampka, Vandaff, Peconio
25. Normal University
69 145 146 150 162 (164) (178) = 672
Elizabeth, Doubet, Weakly, Shaver, Honzel, Kroll, Bowers
26. Lane Tech College Prep
127 134 135 140 151 (157) (159) = 687
Moreno, Lee, Cepeda, Rodriguez, Ellis, Mota, Frayn
27. West Chicago
109 167 171 175 180 (194) = 802
Serios, Macias, Caithamer, Lamantia, Theodosis, Yackey
28. St. Joseph-Ogden H.S.
98 147 179 189 190 = 803
Vowels, Ballard, Paap, Hunt, Smetzer
29. Bolingbrook
131 133 181 183 186 (193) = 814
Rees, Qasmieh, Rosari, Romero, Dodson, Delabra
30. Harlem High School
120 165 172 185 187 (191) (192) = 829
Tran, Wescom, Gartner, Rowald, Moreno, Lapp, Black
1. 1 Nina Vujasinovic York High School 19:07 6:23
2. 2 Lindsay Rogers Glenwood High School 19:17 6:26
3. 3 Lauren Aydt Glenwood High School 19:20 6:27
4. 4 Kat Bruck Lyons Township High Schoo 19:22 6:28
5. 5 Jacqui Paneral Palatine Hs 19:42 6:34
6. 6 Elizabeth O'Brien Palatine Hs 19:50 6:37
7. 7 Amy Koczar York High School 19:52 6:38
8. 8 Megan Seidl Bartlett High School 20:02 6:41
9. 9 Lizzie Tapia Schaumburg High School 20:05 6:42
10. 10 Alyssa Weber Neuqua Valley 20:06 6:42
11. 11 Aman Rehal Neuqua Valley 20:07 6:43
12. 12 Lyndsay Bruzzini Bartlett High School 20:07 6:43
13. 13 Morgan Huber Palatine Hs 20:08 6:43
14. 14 Natalie Perry� Aurora Central Catholic 20:09 6:43
15. 15 Caitlin Sperzel Lake Forest 20:11 6:44
16. 16 Brigid Flynn Carl Sandburg High School 20:11 6:44
17. 17 Emma Heizer Lake Forest 20:11 6:44
18. 18 Steph Warkenthien Neuqua Valley 20:12 6:44
19. 19 Frehiwet Negassi Loyola Academy 20:13 6:45
20. 20 Erin Pelletier Lyons Township High Schoo 20:14 6:45
21. 21 Emily Wilson Bartlett High School 20:14 6:45
22. 22 Taylor Stephenson Maine West High School 20:14 6:45
23. 23 Rylie Sullivan Glenwood High School 20:15 6:45
24. 24 Sarah Michaels Lyons Township High Schoo 20:17 6:46
25. 25 Madina Seyfulova Glenbard West 20:18 6:46
26. 26 Claire Sanchez St. Charles East 20:20 6:47
27. 27 Shannon Speir Lyons Township High Schoo 20:20 6:47
28. 28 Lindsay Petrushkevich Lyons Township High Schoo 20:21 6:47
29. 29 Simone Bunsen Lyons Township High Schoo 20:21 6:47
30. 30 Onna Drake Pleasant Valley 20:25 6:49
31. 31 Delaney Dixon Glenwood High School 20:27 6:49
32. 32 Ashley Perez St. Charles East 20:27 6:49
33. Taylor Moore Sacred Heart Griffin 20:29 6:50
34. 33 Rugile Kaladyte Lyons Township High Schoo 20:29 6:50
35. Margaret Mysz Lyons Township High Schoo 20:29 6:50
36. 34 Morgan Bayer Lake Park High School 20:30 6:50
37. 35 Bella Sutchar Bartlett High School 20:30 6:50
38. 36 Lexi Martin Lake Forest 20:31 6:51
39. 37 Kristyn Barton York High School 20:34 6:52
40. 38 Christine Robinson Lake Forest 20:35 6:52
41. 39 Kelcie Gauen Neuqua Valley 20:37 6:53
42. 40 Erin McIntosh Oak Park River Forest 20:38 6:53
43. Lea Metz Lyons Township High Schoo 20:43 6:55
44. 41 Alicia Calcutt Lake Forest 20:48 6:56
45. Anna Rogers Lyons Township High Schoo 20:48 6:56
46. 42 Amanda Pearce St. Charles East 20:48 6:56
47. 43 Maya Rittmanic St. Charles East 20:49 6:57
48. 44 Melanie Dunne York High School 20:49 6:57
49. 45 Alyssa Voltina St. Charles East 20:49 6:57
50. 46 Lindsey Koch Glenwood High School 20:50 6:57
51. 47 Veronica Saltzman Oak Park River Forest 20:51 6:57
52. Riley Donovan Lyons Township High Schoo 20:53 6:58
53. 48 Alycia Eggert Loyola Academy 20:54 6:58
54. 49 Hannah Nowicki Lake Forest 20:59 7:00
55. 50 Nicole Bohr� Aurora Central Catholic 21:01 7:01
56. 51 Sanjana Ramesh Pleasant Valley 21:03 7:01
57. Lexi Wirtas Downers Grove North 21:03 7:01
58. 52 Rachel Gallichio Maine West High School 21:04 7:02
59. Daria Taylor Lyons Township High Schoo 21:04 7:02
60. 53 Katie Petry� Aurora Central Catholic 21:05 7:02
61. 54 Sara Gottardo Lincoln-Way North H.S. 21:06 7:02
62. 55 Ilse Magana Carl Sandburg High School 21:07 7:03
63. 56 Samantha Acosta Maine West High School 21:08 7:03
64. 57 Rachel Dolan Loyola Academy 21:09 7:03
65. 58 Kate McEvilly Loyola Academy 21:12 7:04
66. 59 Linda Leben St. Charles East 21:12 7:04
67. 60 Emilie Sinkler� Maine West High School 21:13 7:05
68. 61 Cassie Anderson Glenbard West 21:13 7:05
69. 62 Nicole Loverde St. Viator 21:13 7:05
70. 63 Lauren Comstock St. Charles East 21:14 7:05
71. 64 Morgan Wolff Neuqua Valley 21:15 7:05
72. 65 Colleen Fitzgerald Loyola Academy 21:17 7:06
73. Peggy Moriarty Lyons Township High Schoo 21:17 7:06
74. 66 Elissa Lahr Glenwood High School 21:20 7:07
75. 67 Sarah Kasiurak Bartlett High School 21:21 7:07
76. Paige Oboikoviz Lyons Township High Schoo 21:21 7:07
77. Carolyn Straiker St. Charles East 21:22 7:08
78. 68 Mindy McMahon Schaumburg High School 21:22 7:08
79. 69 Guadalupe Gallegos Carl Sandburg High School 21:23 7:08
80. Kaitlin Jeffries Downers Grove North 21:23 7:08
81. 70 Jesesica Dennis Oak Park River Forest 21:25 7:09
82. 71 Courtney Lieberman Carl Sandburg High School 21:25 7:09
83. 72 Kelsey Stoll Lake Forest 21:28 7:10
84. Sammy Draper Lake Forest 21:29 7:10
85. Rachel Rawson St. Charles East 21:31 7:11
86. 73 Lydia Smith Glenbard West 21:32 7:11
87. Gina Bartindale St. Charles East 21:33 7:11
88. 74 Rachel Meller Loyola Academy 21:36 7:12
89. 75 Allison Marcotte York High School 21:36 7:12
90. Breanne Colantone Plainfield South 21:38 7:13
91. 76 Katie Bennett York High School 21:40 7:14
92. 77 Nina Strolia Carl Sandburg High School 21:42 7:14
93. Ally Furman St. Charles East 21:43 7:15
94. 78 Sara Douglas Glenwood High School 21:43 7:15
95. 79 Katie Burke Carl Sandburg High School 21:43 7:15
96. 80 Anna Madden Oak Park River Forest 21:44 7:15
97. 81 Shannon Kwit York High School 21:45 7:15
98. 82 Lyndsay Vlosak Lincoln-Way North H.S. 21:46 7:16
99. Lisa Lutz Downers Grove North 21:47 7:16
100. Andrea Kubicki John Hersey 21:48 7:16
101. 83 Chole Hubler Neuqua Valley 21:49 7:17
102. 84 Tala Gallaga Neuqua Valley 21:50 7:17
103. Hannah Johnson Glenwood High School 21:50 7:17
104. Emily Bugg Normal University 21:51 7:17
105. 85 Elisse Buhmann Oak Park River Forest 21:52 7:18
106. 86 Nikki Dentzman Lanphier 21:52 7:18
107. 87 Amanda Montbriand Bartlett High School 21:52 7:18
108. 88 Michelle Byczynski Carl Sandburg High School 21:52 7:18
109. 89 Carmen Perez Oak Park River Forest 21:52 7:18
110. 90 Nicole Gobbo Bartlett High School 21:54 7:18
111. Libby Stofel St. Charles East 21:54 7:18
112. 91 Celeste Castaneda Lincoln-Way North H.S. 21:57 7:19
113. 92 Erin Rhodes Palatine Hs 21:58 7:20
114. Kara Wisniewski Neuqua Valley 22:00 7:20
115. Natalie Bowman Normal University 22:02 7:21
116. 93 Julia McClure Springfield High School 22:03 7:21
117. 22:05 7:22
118. Kristyn Allen St. Charles East 22:05 7:22
119. 94 Tanya Stanley Lakes Community High Scho 22:06 7:22
120. 95 Maggie King Glenbard West 22:07 7:23
121. 96 Amie Jelderks Lincoln-Way North H.S. 22:08 7:23
122. 97 Megan Permer Lakes Community High Scho 22:09 7:23
123. Emilie McSherry Bartlett High School 22:10 7:24
124. 98 Erin McGill Lakes Community High Scho 22:11 7:24
125. Morgan Ketterling St. Charles East 22:11 7:24
126. Morgan Manzke Carl Sandburg High School 22:13 7:25
127. 99 Melissa Lindsay� Aurora Central Catholic 22:13 7:25
128. 100 Andrea Caravello Lake Park High School 22:13 7:25
129. Emily Hahn West Chicago 22:14 7:25
130. Kelly Jo Mittelstadt Neuqua Valley 22:17 7:26
131. 101 Robyn Lee� Aurora Central Catholic 22:17 7:26
132. Joanna Nakonieczna Carl Sandburg High School 22:17 7:26
133. 102 Cori Giacalone Hononegah High School 22:18 7:26
134. 103 Molly Dimpsey Lake Park High School 22:20 7:27
135. Grace Priestley Neuqua Valley 22:21 7:27
136. 104 Sandra Guzman Palatine Hs 22:22 7:28
137. Kayla Green St. Joseph-Ogden H.S. 22:22 7:28
138. 105 Hannah Cassatt Pleasant Valley 22:22 7:28
139. 106 Martha Glodz Lane Tech College Prep 22:23 7:28
140. 107 Chiara Buchignani Pleasant Valley 22:23 7:28
141. Cortney Eiers Carl Sandburg High School 22:23 7:28
142. 108 Nora O'Sullivan Marist High School 22:25 7:29
143. Taylor Maduro Neuqua Valley 22:25 7:29
144. 109 Lizbeth Mendoza Lake Park High School 22:26 7:29
145. 110 Lilian Taylor Oak Park River Forest 22:26 7:29
146. 111 Lauren Zawis Lake Park High School 22:28 7:30
147. 112 Kritana Piechocki St. Viator 22:29 7:30
148. Tori Gialamas Neuqua Valley 22:31 7:31
149. Brooke Schuster Neuqua Valley 22:31 7:31
150. Zohra Ansari-Thomas Oak Park River Forest 22:31 7:31
151. Cristina Martinez-Singh Glenwood High School 22:32 7:31
152. Linnea Mengar Bartlett High School 22:33 7:31
153. Sara Heinking Carl Sandburg High School 22:33 7:31
154. Leanne Beckman Oak Park River Forest 22:34 7:32
155. Marlee Martinez Plainfield South 22:35 7:32
156. 113 Erin Shultz Springfield High School 22:36 7:32
157. 114 Heather Foy Maine West High School 22:38 7:33
158. Jade Stewart Carl Sandburg High School 22:39 7:33
159. 115 Amy Hrad Marist High School 22:39 7:33
160. 116 Bianca Guzaldo� Aurora Central Catholic 22:39 7:33
161. Lauren Power Neuqua Valley 22:39 7:33
162. Courtney Gura Bartlett High School 22:39 7:33
163. 117 Erin Lindstrom Rochester 22:40 7:34
164. Lexi Nowak Oak Park River Forest 22:41 7:34
165. 118 Becky Hrad Marist High School 22:41 7:34
166. 119 Lauren Ederle Bolingbrook 22:42 7:34
167. 120 Judith Hagedorn Pleasant Valley 22:42 7:34
168. 121 Ally Morrow Hononegah High School 22:42 7:34
169. 122 Stephanie Glassco Bolingbrook 22:43 7:35
170. 123 Maggie Cooper Lake Park High School 22:44 7:35
171. 124 Martha Ryzner St. Viator 22:46 7:36
172. 125 Allie Stevens Marist High School 22:47 7:36
173. Allison Nagy Neuqua Valley 22:49 7:37
174. Maddie Simon Neuqua Valley 22:49 7:37
175. 126 Emily Prais Pleasant Valley 22:49 7:37
176. Jackie Salgado West Chicago 22:50 7:37
177. 127 Mireya Elizondo Lane Tech College Prep 22:51 7:37
178. Amy Johnson Carl Sandburg High School 22:51 7:37
179. 128 Julie Kapst Regina Dominican 22:52 7:38
180. Katherine Rack Oak Park River Forest 22:52 7:38
181. Anna Talley Glenwood High School 22:53 7:38
182. Colleen Hogan Carl Sandburg High School 22:53 7:38
183. 129 Vicki Wojkowski Loyola Academy 22:54 7:38
184. 130 Priscilla Marrero Lane Tech College Prep 22:54 7:38
185. Jackie O'Connor Carl Sandburg High School 22:55 7:39
186. 131 Stephanie Werner Lane Tech College Prep 22:55 7:39
187. 132 Paige Lynch Regina Dominican 22:55 7:39
188. Hillary Haaker Pleasant Plains High Scho 22:56 7:39
189. Taylor Rayburn Oak Park River Forest 22:57 7:39
190. 133 Jazmine Carranza Lane Tech College Prep 22:57 7:39
191. Amber Smith Carl Sandburg High School 22:59 7:40
192. 134 Abby Sperry Pleasant Valley 23:00 7:40
193. Nancy Swick Bartlett High School 23:00 7:40
194. Ashley Ozark Carl Sandburg High School 23:00 7:40
195. 135 Katie Kuefler Glenbard West 23:01 7:41
196. Megan Butler Lincoln-Way East 23:01 7:41
197. 136 Mayra Gutierrez Lane Tech College Prep 23:02 7:41
198. Michelle Kohs Carl Sandburg High School 23:03 7:41
199. Lindsay Duffy Carl Sandburg High School 23:04 7:42
200. 137 Tricia Randolph Marist High School 23:05 7:42
201. Amanda Willett Carl Sandburg High School 23:05 7:42
202. 138 Andrea Dietl Hononegah High School 23:07 7:43
203. Kelly McElhiney Pleasant Valley 23:08 7:43
204. Caroline Kwan Pleasant Valley 23:08 7:43
205. 139 Nellie Gannon Marist High School 23:08 7:43
206. Gina Milazzo Carl Sandburg High School 23:10 7:43
207. Aubrey Czekajlo Bartlett High School 23:10 7:44
208. Melissa Schreiber St. Charles East 23:11 7:44
209. 140 Jessica Tanyko St. Viator 23:12 7:44
210. Kayla Skelton Bartlett High School 23:12 7:44
211. 141 Alexis Bernard Marist High School 23:13 7:45
212. 142 Rebecca Young Lanphier 23:14 7:45
213. 143 Amanda Magee Lincoln-Way North H.S. 23:17 7:46
214. 144 Allison Alosio� Aurora Central Catholic 23:17 7:46
215. Laurel Dietterle Lincoln-Way East 23:17 7:46
216. 145 Elizabeth Simoneit Glenbard West 23:18 7:46
217. Maggie O'Brien Oak Park River Forest 23:20 7:47
218. Jaqueline Gallapo Marist High School 23:20 7:47
219. Rebecca Streit Oak Park River Forest 23:21 7:47
220. 146 Marissa Mueller St. Viator 23:22 7:48
221. Kylee Schmitz Marist High School 23:25 7:49
222. Brooke Stevens Mahomet-Seymour 23:28 7:50
223. 147 Stephanie Malinowski Normal Community 23:30 7:50
224. 148 Heather Bucher Regina Dominican 23:31 7:51
225. Jessica Kolek Carl Sandburg High School 23:32 7:51
226. 149 Rachel Shinville Normal Community 23:33 7:51
227. Morgan Stanley Carl Sandburg High School 23:34 7:52
228. 150 Kelli Boyd Bolingbrook 23:36 7:52
229. Jackie Prescott Bartlett High School 23:37 7:53
230. 151 Linda Upton Lane Tech College Prep 23:40 7:54
231. Alexis Smith Neuqua Valley 23:40 7:54
232. 152 Gloria Rojas Maine West High School 23:41 7:54
233. Joy Dennis Oak Park River Forest 23:43 7:55
234. Katelynn Van Buskirk Marist High School 23:43 7:55
235. 153 Mary Kate Zayed Glenbard West 23:44 7:55
236. 154 Ciara Sutton Rochester 23:44 7:55
237. 155 Stasi Myers Normal Community 23:44 7:55
238. Melanie Goebel Normal University 23:45 7:55
239. Laura Rodriguez Pleasant Valley 23:45 7:55
240. Ally Pixler Glenbard West 23:46 7:56
241. 156 Tara Gavin Regina Dominican 23:48 7:56
242. Veronica Manetti Oak Park River Forest 23:49 7:57
243. Jackie Sarna Carl Sandburg High School 23:49 7:57
244. Katie Cleppe Pleasant Valley 23:49 7:57
245. Sneha Gaikwad Neuqua Valley 23:50 7:57
246. Jackie Marshall Carl Sandburg High School 23:51 7:57
247. Kaitlyn Daly Marist High School 23:52 7:58
248. Jenica Hipes Washington Comm Hs 23:53 7:58
249. Sierra Sweeney Glenwood High School 23:53 7:58
250. Monica Hutchinson Bartlett High School 23:53 7:58
251. Katie Adam Pleasant Valley 23:53 7:58
252. Stephanie Kasiurak Bartlett High School 23:54 7:58
253. Kristie Mafagas Lane Tech College Prep 23:55 7:59
254. Marisa Wegner Bartlett High School 23:56 7:59
255. Annmarie Lyons Marist High School 23:57 7:59
256. Maggie O'Loughlin Marist High School 23:57 7:59
257. Holly Petrovich Bartlett High School 23:57 7:59
258. Emily Misak Pleasant Valley 23:58 8:00
259. 157 Angel Parrilli Maine West High School 24:00 8:00
260. 158 Kelly Pease Lakes Community High Scho 24:00 8:00
261. 159 Cathy Pease Lakes Community High Scho 24:00 8:00
262. 160 Allison Laubenstein Lakes Community High Scho 24:01 8:01
263. Nicole Alexander Glenwood High School 24:05 8:02
264. Taylor Jacobs Carl Sandburg High School 24:08 8:03
265. Bryan Kinas Washington Comm Hs 24:09 8:03
266. Meghan Ward Lane Tech College Prep 24:10 8:04
267. Monica Cazares Maine West High School 24:14 8:05
268. 161 Lauren Thompson Rochester 24:14 8:05
269. Jessica Rembles Marist High School 24:14 8:05
270. 162 Brehan Renehan Nazareth Academy 24:14 8:05
271. Missy Swiatlo Bartlett High School 24:16 8:06
272. Whitney Bellido Lane Tech College Prep 24:17 8:06
273. Kayla Witcik Harlem High School 24:18 8:06
274. Jackie Forde Carl Sandburg High School 24:19 8:07
275. 163 Mary Beth Xenakis Nazareth Academy 24:20 8:07
276. Becca Cowen Neuqua Valley 24:20 8:07
277. Lucy Enright Marist High School 24:21 8:07
278. Katie O'Toole Neuqua Valley 24:22 8:08
279. Kari Paul Pleasant Valley 24:22 8:08
280. Monica Kulach Carl Sandburg High School 24:22 8:08
281. 164 Anne Marie Dematteo Nazareth Academy 24:24 8:08
282. Alicia Hughes Oswego 24:25 8:09
283. Christina Ehlers Pleasant Valley 24:27 8:09
284. Mary Scheibel Glenbard West 24:28 8:10
285. 165 Alli Jenkins Lanphier 24:29 8:10
286. 166 Ellie Finneran Schaumburg High School 24:30 8:10
287. 167 Stephanie Dentzman Lanphier 24:31 8:11
288. 168 Elizabeth Alvarado Bolingbrook 24:32 8:11
289. Jessica Livingston� Maine West High School 24:34 8:12
290. 169 Kori Black Hononegah High School 24:41 8:14
291. 170 Kelsey Stoll Rochester 24:41 8:14
292. Megan Fryer Marist High School 24:42 8:14
293. Carly Sands St. Charles East 24:43 8:15
294. Amanda Keim St. Charles East 24:45 8:15
295. Kaley O'Donnell Marist High School 24:45 8:15
296. Kate Angeleri Maine West High School 24:48 8:16
297. 171 Jenelle Christiansen Lakes Community High Scho 24:49 8:17
298. Dedria Thomas Maine West High School 24:49 8:17
299. 172 Kirsten Olson Hononegah High School 24:51 8:17
300. 173 Victoria Marshall Nazareth Academy 24:52 8:18
301. 174 Kaitlyn Vanderwaal Hononegah High School 24:54 8:18
302. 175 Katie Callaghan Nazareth Academy 24:55 8:19
303. Whitney Wilson Lincoln-Way West 24:59 8:20
304. Phoebe Mueller Glenbard West 24:59 8:20
305. 176 Nora Ziogas Lanphier 25:00 8:20
306. 177 Katherine Bertolini St. Viator 25:01 8:21
307. 178 Courtney Egts Normal Community 25:02 8:21
308. Renee Lafrentz Pleasant Valley 25:03 8:21
309. Gianna Tyrpin Carl Sandburg High School 25:03 8:21
310. Daniela Boline Carl Sandburg High School 25:04 8:22
311. Colleen Cusack Marist High School 25:04 8:22
312. Colleen Berger Marist High School 25:04 8:22
313. 179 Yasmeen Bankole Lake Park High School 25:06 8:22
314. Sydney Sweeney Glenwood High School 25:06 8:22
315. Kristin Bulthuis Carl Sandburg High School 25:08 8:23
316. Amanda Krause Maine West High School 25:08 8:23
317. Katherine Alexander Glenwood High School 25:11 8:24
318. Moira McDermott Marist High School 25:12 8:24
319. Kaitlin Skorski Marist High School 25:12 8:24
320. Emma Dujure St. Charles East 25:12 8:24
321. Anna Bodowski St. Charles East 25:15 8:25
322. Alexa Lesley Marist High School 25:17 8:26
323. Kourtney Liepelt Bartlett High School 25:18 8:26
324. Victoria Eicksteadt Harlem High School 25:20 8:27
325. Emily Lewis Lincoln-Way East 25:20 8:27
326. 180 Mary O'Connor Nazareth Academy 25:21 8:27
327. Erin Cornfield Pleasant Valley 25:21 8:27
328. Samantha Copeland Limestone Hs 25:21 8:27
329. 181 Kelly McCarthy Nazareth Academy 25:22 8:28
330. Cynthia Delgado Maine West High School 25:23 8:28
331. Nicole Jacobs Lane Tech College Prep 25:24 8:28
332. Jenna McGee Pleasant Valley 25:25 8:29
333. Brianna Glazier Marist High School 25:27 8:29
334. 182 Lauren Zager Normal Community 25:27 8:29
335. Emily Guinn Pleasant Valley 25:29 8:30
336. Amanda Zierden Bartlett High School 25:31 8:31
337. Laura Fischer Lake Park High School 25:32 8:31
338. Karina Perez Maine West High School 25:33 8:31
339. Diana Czarny Lake Park High School 25:35 8:32
340. Katie Moore Glenbard West 25:38 8:33
341. Kerry Murphy Marist High School 25:38 8:33
342. Kristin Wharton Glenbard West 25:40 8:34
343. Ace Navarette Nazareth Academy 25:42 8:34
344. Anna Ulyanenkova Glenbard West 25:42 8:34
345. 183 Virginia Moore Springfield High School 25:44 8:35
346. 184 Stepanie Roth Rochester 25:45 8:35
347. 185 Nancy Debosko Bolingbrook 25:46 8:36
348. 186 Afua Amoabin Bolingbrook 25:46 8:36
349. Meagan Osborn Sacred Heart Griffin 25:46 8:36
350. Kathryn Detmer Oak Park River Forest 25:48 8:36
351. 187 Holly Hoenig Regina Dominican 25:48 8:36
352. Smaro Spandonidis Nazareth Academy 25:49 8:37
353. Hannah Wilson St. Joseph-Ogden H.S. 25:54 8:38
354. 188 Caitlin Kompanowski St. Viator 25:54 8:38
355. Lauren Goodman Neuqua Valley 25:58 8:40
356. Ashley Parmley Lakes Community High Scho 26:01 8:41
357. 189 Hanan Aquil Schaumburg High School 26:04 8:42
358. Shannon Kreps Mahomet-Seymour 26:07 8:43
359. Allison Aquino Pleasant Valley 26:09 8:43
360. 190 Duke Burk Jackson High 26:14 8:45
361. Laura Yach Marist High School 26:14 8:45
362. 191 Jenna Spurlock Rochester 26:14 8:45
363. Claudette Reyes Marist High School 26:19 8:47
364. Taylor Irwin Pleasant Valley 26:21 8:47
365. Kendall Lullo Neuqua Valley 26:23 8:48
366. Emily Socha Marist High School 26:24 8:48
367. Julie Maline Nazareth Academy 26:25 8:49
368. Ashley Laughbaum Pleasant Valley 26:25 8:49
369. Jonelle Addabbo Pleasant Valley 26:26 8:49
370. Katy Utter Neuqua Valley 26:28 8:50
371. Claire Perna Neuqua Valley 26:29 8:50
372. 192 Dillon Bare Jackson High 26:30 8:50
373. Taylor Gushurst Neuqua Valley 26:31 8:51
374. Jenna Schultz Lake Park High School 26:33 8:51
375. Kaitlyn Szabo Lake Park High School 26:34 8:52
376. 193 Bill Bommer Jackson High 26:35 8:52
377. Autumn Overhiser Plainfield South 26:35 8:52
378. Lia Slepicka Oak Park River Forest 26:40 8:54
379. 194 Rachel Schifano Normal Community 26:44 8:55
380. Tiara McCree Oak Park River Forest 26:45 8:55
381. Anna Renardo Marist High School 26:46 8:56
382. Shelia Enright Marist High School 26:49 8:57
383. Aubrey Williamson Normal University 26:49 8:57
384. Cassandra May Carl Sandburg High School 26:50 8:57
385. Robyn St. John Glenbard West 26:52 8:58
386. Anna Gormon Marist High School 26:53 8:58
387. Mayra Herrera Maine West High School 26:55 8:59
388. Catherine Dalton Carl Sandburg High School 26:55 8:59
389. Kaitlin Anders West Chicago 27:02 9:01
390. Lauren Rusnak Marist High School 27:03 9:01
391. Emily Roberts St. Charles East 27:04 9:02
392. Lucy Dioguardi Marist High School 27:05 9:02
393. Nicole Perea Maine West High School 27:09 9:03
394. 195 Lauren Ramsey Schaumburg High School 27:13 9:05
395. Brittany Limper Sacred Heart Griffin 27:17 9:06
396. Joan Murphy Marist High School 27:20 9:07
397. Mary Kate Scatena Marist High School 27:21 9:07
398. Abby Capozzo Glenbard West 27:22 9:08
399. Amanda Zemke Carl Sandburg High School 27:25 9:09
400. Megan Moore St. Charles East 27:27 9:09
401. Alexy Allen Limestone Hs 27:27 9:09
402. Danielle Sanetra Lane Tech College Prep 27:37 9:13
403. Guissell Galindo Nazareth Academy 27:38 9:13
404. Nicole Ozark Carl Sandburg High School 27:42 9:14
405. 196 Bear Burk Jackson High 27:44 9:15
406. Heidi Binder Nazareth Academy 27:46 9:16
407. Erin Janusz Oswego 27:46 9:16
408. 197 Mel Bare Jackson High 27:46 9:16
409. Mary Lewis Nazareth Academy 27:51 9:17
410. Patty Nonnie Joliet Catholic Academy 27:55 9:19
411. 198 Kristina Melles Hononegah High School 28:02 9:21
412. Veronica Sprague Lakes Community High Scho 28:12 9:24
413. Amy Zelasco Glenbard West 28:18 9:26
414. Jen Ruiz Nazareth Academy 28:21 9:27
415. Katie Schlabach Lakes Community High Scho 28:33 9:31
416. 199 Lydia Bretz Springfield High School 28:34 9:32
417. Ben Misslehorn Washington Comm Hs 28:35 9:32
418. Erica Vallisio Washington Comm Hs 28:39 9:33
419. Caroline Cuningham Marist High School 28:40 9:34
420. Leslie Matuszak Marist High School 28:48 9:36
421. Abigail Vivar Maine West High School 28:48 9:36
422. Tori Dioguardi Marist High School 28:50 9:37
423. Danielle McKenna Marist High School 28:56 9:39
424. Monica Ascencio Maine West High School 28:58 9:40
425. Krizia Vance Nazareth Academy 29:12 9:44
426. Lizzie Pavesic Marist High School 29:16 9:46
427. Kayla Berres Limestone Hs 29:24 9:48
428. Emma Cardinale Marist High School 29:32 9:51
429. Gina Delgado Nazareth Academy 29:33 9:51
430. Emily Garman Pleasant Valley 29:34 9:52
431. Jeni Park Pleasant Valley 29:40 9:53
432. Katie Maki Plainfield South 29:42 9:54
433. Rosa De La Cotera Oak Park River Forest 29:45 9:55
434. Miranda Miller Limestone Hs 29:53 9:58
435. Maggie Kern St. Viator 29:54 9:58
436. Destinee Wilson Lincoln-Way West 30:01 10:01
437. Cori Daily Pleasant Valley 30:11 10:04
438. Jessica Rooney Maine West High School 30:15 10:05
439. Brittnany Wilson Lincoln-Way West 30:15 10:05
440. Dinorah Orozco Maine West High School 30:17 10:06
441. Laura Quast Pleasant Valley 30:35 10:12
442. Jenny Jacob Maine West High School 30:36 10:12
443. Becky Stellwagen Lincoln-Way West 30:41 10:14
444. Alexis Mazzini Pleasant Plains High Scho 30:48 10:16
445. 200 Betty Tonui Springfield High School 31:04 10:22
446. Fiona Diamond Marist High School 31:34 10:32
447. Maggie Oberst Marist High School 33:10 11:04
448. Katie Hughes Marist High School 33:27 11:09
449. Tara McGarry Nazareth Academy 34:07 11:23
450. 201 Jennifer Fry Lanphier 34:17 11:26
451. Gabby Garrett Marist High School 34:34 11:32
452. Jennifer Medina Marist High School 34:35 11:32
453. 202 Rahshedah Vorties Lanphier 35:09 11:43
1. 1 Britten Petrey Schaumburg High School 17:11 5:44
2. 2 Lavinia Jurkiewicz Whitney Young 17:16 5:46
3. 3 Marie O'Leary Normal Community 17:17 5:46
4. 4 Sarah McIntosh Palatine Hs 17:19 5:47
5. 5 Alyssa Schneider Bartlett High School 17:25 5:49
6. 6 Ashley Sellers Marist High School 17:33 5:51
7. 7 Kim Christensen Carl Sandburg High School 17:33 5:51
8. 8 Lexi Goldsmith Carl Sandburg High School 17:33 5:51
9. 9 Carley Pederson Normal Community 17:35 5:52
10. 10 Karen Lesiewicz Schaumburg High School 17:37 5:53
11. 11 Monica Hahn Lincoln-Way West 17:43 5:55
12. 12 Kelsey Kilrea Lyons Township High Schoo 17:44 5:55
13. 13 Meghan Frigo York High School 17:44 5:55
14. 14 Colette Falsey Schaumburg High School 17:46 5:56
15. 15 Maddie Nagle Glenbard West 17:47 5:56
16. 16 Lisa Gordon Lyons Township High Schoo 17:48 5:56
17. 17 Samantha Fry Downers Grove North 17:49 5:57
18. 18 Ruth Allen Palatine Hs 17:50 5:57
19. 19 Mallory Abel St. Charles East 17:52 5:58
20. 20 Salena Clohisy John Hersey 17:53 5:58
21. 21 Rachel MacDowell Hononegah High School 17:58 6:00
22. 22 Megan Taylor Neuqua Valley 17:59 6:00
23. 23 Gabriella Effrein Downers Grove North 17:59 6:00
24. 24 Madz Negro Sacred Heart Griffin 18:00 6:00
25. 25 Devyn Thompson Whitney Young 18:01 6:01
26. 26 Jordan Wallace Lincoln-Way North H.S. 18:01 6:01
27. 27 Kristen Levi Belvidere North 18:02 6:01
28. 28 Stephanie Huster York High School 18:08 6:03
29. 29 Tess Warowicz Palatine Hs 18:11 6:04
30. 30 Becca Sund Palatine Hs 18:13 6:05
31. 31 Holly Robertson St. Charles East 18:14 6:05
32. 32 Michelle Frigo York High School 18:14 6:05
33. 33 Kelsey Sayner West Chicago 18:15 6:05
34. 34 Courtney Brown Palatine Hs 18:16 6:06
35. 35 Taylor Crawford Bartlett High School 18:17 6:06
36. 36 Anne Martin Pleasant Valley 18:18 6:06
37. 37 Kate Benge Pleasant Valley 18:20 6:07
38. 38 Jenny Caddick Marist High School 18:21 6:07
39. 39 Megan Moore Lake Forest 18:24 6:08
40. 40 Hanna Winter St. Viator 18:24 6:08
41. 41 Madie Alexander Springfield High School 18:24 6:08
42. 42 Caitlyn Summers Neuqua Valley 18:27 6:09
43. 43 Nora Ferguson Schaumburg High School 18:28 6:10
44. 44 Amanda Zamora Carl Sandburg High School 18:29 6:10
45. 45 Emily Clay Normal University 18:30 6:10
46. 46 Alexis Sampson Batavia High School 18:31 6:11
47. 47 Megan Fry York High School 18:32 6:11
48. 48 Leah Raffety Harlem High School 18:34 6:12
49. 49 Sarah Reynolds John Hersey 18:34 6:12
50. 50 Kirby Hale Springfield High School 18:34 6:12
51. 51 Liz Reyes Oak Park River Forest 18:36 6:12
52. 52 Sarah Hill St. Charles East 18:36 6:12
53. 53 Natalie Kaminski Loyola Academy 18:37 6:13
54. 54 Emily Schulte Palatine Hs 18:38 6:13
55. 55 Jessica Larson Springfield High School 18:38 6:13
56. 56 Nora Gawlik John Hersey 18:40 6:14
57. 57 Jordan Wagner Schaumburg High School 18:40 6:14
58. 58 Gabrielle Hesslau Downers Grove North 18:41 6:14
59. 59 Alexandra Walch Normal University 18:42 6:14
60. 60 Katie Born Glenbard West 18:45 6:15
61. 61 Ronnie Mack St. Viator 18:47 6:16
62. 62 Ashley Prochazka Lake Park High School 18:47 6:16
63. 63 Allison Proffitt Downers Grove North 18:47 6:16
64. 64 Ann Marie McGuire Loyola Academy 18:49 6:17
65. 65 Annette Eichenberger West Chicago 18:50 6:17
66. 66 Loren Ragel Pleasant Plains High Scho 18:51 6:17
67. 67 Kelsey Steenstrup Schaumburg High School 18:52 6:18
68. 68 Maggie Clark Peoria Notre Dame 18:52 6:18
69. 69 Shari Lund York High School 18:54 6:18
70. 70 Kylie Ziolkowski Lyons Township High Schoo 18:55 6:19
71. 71 Lauren Fyalka Sacred Heart Griffin 18:55 6:19
72. 72 Rachael Spalding Batavia High School 18:56 6:19
73. 73 Eliza Dudley Lyons Township High Schoo 18:56 6:19
74. 74 Emily Meingast Lyons Township High Schoo 18:57 6:19
75. 75 Megan Lundahl Lake Forest 18:58 6:20
76. 76 Grace Gordon St. Charles East 18:59 6:20
77. 77 Natalie Mordini York High School 18:59 6:20
78. 78 Kathryn Dean Lakes Community High Scho 19:00 6:20
79. 79 Elise Marks Carl Sandburg High School 19:00 6:20
80. 80 Chelsea Blaase St. Joseph-Ogden H.S. 19:01 6:21
81. 81 Gina O'Brien Neuqua Valley 19:01 6:21
82. Natalie Runkle Lanphier 19:01 6:21
83. 82 Nicole Sparbanie Neuqua Valley 19:02 6:21
84. 83 Brittany Bohn Mahomet-Seymour 19:02 6:21
85. 84 Meghan Duggan Lake Park High School 19:04 6:22
86. 85 Nikki Gleisner Carl Sandburg High School 19:04 6:22
87. 86 Jessica Megginson Sacred Heart Griffin 19:05 6:22
88. 87 Catriona McClowry Lincoln-Way East 19:05 6:22
89. 88 Emily Delvo Sacred Heart Griffin 19:05 6:22
90. 89 Toni Fiore Lincoln-Way West 19:05 6:22
91. 90 Meredith McLain Sacred Heart Griffin 19:07 6:23
92. 91 Sam Sobolewski Carl Sandburg High School 19:07 6:23
93. 92 Brianne Murphy Lake Park High School 19:07 6:23
94. 93 Kayla Spencer York High School 19:08 6:23
95. 94 Christy Rolf Springfield High School 19:08 6:23
96. 95 Molly Dahlquist Peoria Notre Dame 19:09 6:23
97. 96 Jackie Newell Lincoln-Way East 19:10 6:24
98. 97 Carly Rocco Lyons Township High Schoo 19:11 6:24
99. 98 Kasey Zaremba Lincoln-Way East 19:12 6:24
100. 99 Emma Reifel Glenbard West 19:12 6:24
101. Liz Janis Elmwood Park 19:12 6:24
102. 100 Britney Kravish Lincoln-Way East 19:12 6:24
103. 101 Claire Brown Petersburg Porta 19:13 6:25
104. 102 Alex Daemicke Lyons Township High Schoo 19:15 6:25
105. 103 Dana Martin Marist High School 19:16 6:26
106. 104 Maisie Vachuska Whitney Young 19:16 6:26
107. 105 Kelsi Frank Sacred Heart Griffin 19:17 6:26
108. 106 Keegan Griebel St. Viator 19:18 6:26
109. 107 Cortney Kingsmill Bartlett High School 19:18 6:26
110. 108 Hannah Wittman Lakes Community High Scho 19:18 6:26
111. 109 Julie Hendricksen Peoria Notre Dame 19:19 6:27
112. 110 Jolee Paden St. Joseph-Ogden H.S. 19:19 6:27
113. 111 Dana Rotz Downers Grove North 19:19 6:27
114. 112 Maria Lowis Sacred Heart Griffin 19:19 6:27
115. 113 Evangelie Zachos Oak Park River Forest 19:20 6:27
116. 114 Kelsey Laska Hononegah High School 19:21 6:27
117. 115 Brooke Bierhaus Pleasant Valley 19:22 6:28
118. 116 Colleen Briscoe Lake Park High School 19:23 6:28
119. 117 Lauren Ganshirt Lake Forest 19:23 6:28
120. 118 Camille Dobbins Normal Community 19:23 6:28
121. 119 Victoria Hendzel Neuqua Valley 19:24 6:28
122. 120 Colleen Earl St. Charles East 19:25 6:29
123. 121 Tanya Starkey West Chicago 19:27 6:29
124. 122 Lauren Frisbie John Hersey 19:27 6:29
125. 123 Rachel Price Loyola Academy 19:27 6:29
126. 124 Jessica Balagtas Downers Grove North 19:27 6:29
127. 125 Andrea Switzer Harlem High School 19:28 6:30
128. 126 Sidney Long St. Joseph-Ogden H.S. 19:28 6:30
129. 127 Lauren Cessna St. Joseph-Ogden H.S. 19:30 6:30
130. 128 Tessa Lighty Lincoln-Way East 19:30 6:30
131. 129 Bridget Enright Marist High School 19:32 6:31
132. 130 Leora Reyhan Springfield High School 19:32 6:31
133. 131 Hannah Coombs Schaumburg High School 19:35 6:32
134. 132 Nicole Watkins Bartlett High School 19:35 6:32
135. Haley� McNay Quincy High 19:36 6:32
136. 133 Mary Kate Misak Pleasant Valley 19:36 6:32
137. 134 Colleen Brennan Carl Sandburg High School 19:36 6:32
138. 135 Mariana Hernandez Bolingbrook 19:37 6:33
139. 136 Lauren Wyatt Lake Forest 19:38 6:33
140. 137 Riley Wade John Hersey 19:39 6:33
141. 138 Lily Barrie Lake Forest 19:40 6:34
142. 139 Charlotte Walsh Nazareth Academy 19:40 6:34
143. 140 Luara Thomsen Pleasant Valley 19:44 6:35
144. 141 McKenzie Griffin Petersburg Porta 19:44 6:35
145. 142 Carly Walker Glenbard West 19:45 6:35
146. Vanessa Connelley Deer Creek-MacKinaw 19:47 6:36
147. 143 Janessa Baker Bartlett High School 19:47 6:36
148. 144 Katie Murphy Lake Forest 19:47 6:36
149. 145 Baily Murphy Belvidere North 19:48 6:36
150. 146 Taylor Klingele Liberty 19:48 6:36
151. 147 Daylyn Diveney Neuqua Valley 19:48 6:36
152. 148 Kaylee Flanagan Lake Park High School 19:49 6:37
153. 149 Shelia Murphy Lake Forest 19:51 6:37
154. 150 Kelsey Stockert Peoria Notre Dame 19:52 6:38
155. 151 Rachel Rodriguez Mahomet-Seymour 19:55 6:39
156. 152 Alyson Fisher Oswego 19:56 6:39
157. 153 Lauren Prescott Bartlett High School 19:57 6:39
158. 154 Meghan Nichol West Chicago 19:57 6:39
159. 155 Sarah Anderson Oak Park River Forest 19:59 6:40
160. 156 Olivia Beggs Lincoln-Way East 20:00 6:40
161. 157 Sarah Stelter Downers Grove North 20:00 6:40
162. 158 Stephanie Pineda Lane Tech College Prep 20:00 6:40
163. 159 Kaitlyn Slattery John Hersey 20:01 6:41
164. 160 Dan Nulty Washington Comm Hs 20:02 6:41
165. 161 Elyse Christofanelli Petersburg Porta 20:02 6:41
166. 162 Aspen Kremer Belvidere North 20:03 6:41
167. 163 Kera Linn Pleasant Valley 20:04 6:42
168. 164 Dana Landem Batavia High School 20:04 6:42
169. 165 Camille Range Oak Park River Forest 20:05 6:42
170. 166 Kerry Hampston Marist High School 20:06 6:42
171. 167 Taylor Schissler Lincoln-Way North H.S. 20:06 6:42
172. 168 Julia McClenthen Harlem High School 20:06 6:42
173. 169 Sarah Bopp Lake Park High School 20:08 6:43
174. 170 Natalie Prescott Hononegah High School 20:08 6:43
175. 171 Beata Szaflarska Stagg High School 20:08 6:43
176. 172 Maggie Kilbride Lincoln-Way North H.S. 20:08 6:43
177. 173 Abby Hedlin Lincoln-Way West 20:09 6:43
178. 174 Theresa Welle The High School Of St. Th 20:09 6:43
179. 175 Kirsten Mainguy Belvidere North 20:10 6:44
180. 176 Kelly Horton Neuqua Valley 20:11 6:44
181. 177 Shelby Manning Bolingbrook 20:11 6:44
182. 178 Tiffany Zumpf Lincoln-Way East 20:13 6:45
183. 179 Amy Yeoman Petersburg Porta 20:14 6:45
184. 180 Nikki Lewis Mahomet-Seymour 20:14 6:45
185. 181 Katie Pittman Mahomet-Seymour 20:15 6:45
186. 182 Jacqueline Ave Maria Regina Dominican 20:15 6:45
187. 183 Katie Kurtz Oak Park River Forest 20:15 6:45
188. 184 Dena Waldier Lincoln-Way North H.S. 20:16 6:46
189. 185 Alyssa Levato Nazareth Academy 20:17 6:46
190. 186 Jacki Leibforth St. Charles East 20:17 6:46
191. 187 Emily Owens Lincoln-Way West 20:18 6:46
192. 188 Kayle Searle Lakes Community High Scho 20:18 6:46
193. 189 Emily Blabilol Loyola Academy 20:19 6:47
194. 190 Lauren Composto Loyola Academy 20:19 6:47
195. 191 Joanna Niewiara Bartlett High School 20:19 6:47
196. 192 Allison Davey Stagg High School 20:20 6:47
197. 193 Marissa Jones Lincoln-Way North H.S. 20:20 6:47
198. 194 Val Ferrin Stagg High School 20:20 6:47
199. 195 Caitlin Broderick Lincoln-Way North H.S. 20:21 6:47
200. 196 Hannah Ward Peoria Notre Dame 20:21 6:47
201. 197 Sherry Maschmeyer Lincoln-Way North H.S. 20:21 6:47
202. 198 Alicia Limberg Hononegah High School 20:22 6:48
203. 199 Suzanne Ford St. Joseph-Ogden H.S. 20:22 6:48
204. 200 Kelsey Emmert Normal University 20:25 6:49
205. 201 Kristen Barrett Marist High School 20:26 6:49
206. 202 Ellie Heinrich Regina Dominican 20:28 6:50
207. Stevee� Nolan Quincy High 20:28 6:50
208. 203 Melissa Farrell John Hersey 20:29 6:50
209. 204 Sara Haines Joliet Catholic Academy 20:29 6:50
210. 205 Stephanie Galason Lake Park High School 20:29 6:50
211. 206 Kelly Valencik Joliet Catholic Academy 20:30 6:50
212. 207 Amanda Timmerman Lakes Community High Scho 20:30 6:50
213. 208 Erin David Plainfield South 20:30 6:50
214. 209 Zuri Carbajal Bolingbrook 20:30 6:50
215. 210 Hailey Clabough Batavia High School 20:31 6:51
216. 211 Bari Robinson Batavia High School 20:31 6:51
217. 212 Ceirra Nevin Mahomet-Seymour 20:32 6:51
218. Kala� Griffin Quincy High 20:33 6:51
219. 213 Lauren Parrish Union County High School 20:33 6:51
220. 214 Thea Bloom Lane Tech College Prep 20:33 6:51
221. 215 Lizzie Anderson The High School Of St. Th 20:34 6:52
222. 216 Kara Winans Lincoln-Way West 20:34 6:52
223. 217 Shelby Stucker Mahomet-Seymour 20:36 6:52
224. 218 Maddy Sopena Lane Tech College Prep 20:36 6:52
225. 219 Kate Ritter Oak Park River Forest 20:36 6:52
226. 220 Brigita Kurtinyte' Lincoln-Way West 20:36 6:52
227. 221 Sierra O'Conner Petersburg Porta 20:36 6:52
228. 222 Nikki Steinwart Pleasant Plains High Scho 20:38 6:53
229. 223 Jackie Bellandi Batavia High School 20:38 6:53
230. 224 Riley Vann Oswego 20:39 6:53
231. 225 Rachael St.Clair Washington Comm Hs 20:39 6:53
232. 226 Carolina Cotton Oak Park River Forest 20:39 6:53
233. 227 Courtney Reese Hononegah High School 20:39 6:53
234. 228 Kathleen O'Brien Washington Comm Hs 20:40 6:54
235. 229 Kathleen Kane St. Viator 20:42 6:54
236. 230 Larissa Hong Normal Community 20:43 6:54
237. 231 Sarah Levenson St. Viator 20:43 6:55
238. 232 Siobhan Cooney Loyola Academy 20:45 6:55
239. 233 Veronica Rozynek Whitney Young 20:46 6:56
240. 234 Kelli Wosick St. Viator 20:46 6:56
241. 235 Karlyn Gehring Northside College Prep 20:46 6:56
242. 236 Carolyn Hutyra St. Viator 20:47 6:56
243. 237 Morgan Cross Normal University 20:47 6:56
244. 238 Hannah Blackwood Whitney Young 20:48 6:56
245. 239 Marissa Tank Normal University 20:49 6:57
246. 240 Krista McCurrie Stagg High School 20:49 6:57
247. 241 MacKenzie Copeland Pleasant Plains High Scho 20:50 6:57
248. 242 Laine Smid Normal University 20:50 6:57
249. 243 Jacie Spate Belvidere North 20:52 6:58
250. Dorothy Bukawinski Elmwood Park 20:53 6:58
251. 244 Jenni Corcoran Marist High School 20:54 6:58
252. 245 Lauren Penrose Mahomet-Seymour 20:54 6:58
253. 246 Amber Seo Regina Dominican 20:55 6:59
254. 247 Su Yang Northside College Prep 20:55 6:59
255. 248 Claire Warren Hononegah High School 20:56 6:59
256. 249 Taushia Mugge St. Charles East 20:58 7:00
257. 250 Corinne Walker The High School Of St. Th 20:59 7:00
258. 251 Sarah Ward Springfield High School 21:00 7:00
259. 252 Molly Cinker St. Joseph-Ogden H.S. 21:00 7:00
260. 253 Claire Jones Normal University 21:01 7:01
261. 254 Raena Sampson Pleasant Valley 21:01 7:01
262. 255 Samantha Detterbeck Lakes Community High Scho 21:02 7:01
263. 256 Abby Sutton Petersburg Porta 21:02 7:01
264. 257 Nicole Moore Normal Community 21:02 7:01
265. 258 Monica Daugherty Bolingbrook 21:03 7:01
266. 259 Giuliana Bailey Springfield High School 21:04 7:02
267. 260 Josie Moreno Nazareth Academy 21:07 7:02
268. 261 Bessie Nolan Northside College Prep 21:07 7:03
269. 262 Elizabeth Anderson Glenbard West 21:10 7:04
270. 263 Maggie Tikka West Chicago 21:10 7:04
271. 264 Samantha Glab Lakes Community High Scho 21:11 7:04
272. 265 Amy Zasadzinski Nazareth Academy 21:11 7:04
273. 266 Samantha Bartlett Hononegah High School 21:13 7:05
274. 267 Tori Marquez Glenbard West 21:14 7:05
275. 268 Lauren Sedall Glenbard West 21:15 7:05
276. 269 Tara Long Harlem High School 21:15 7:05
277. 270 Kelsey Lenkowski Batavia High School 21:18 7:06
278. 271 Tasha Shadden St. Joseph-Ogden H.S. 21:18 7:06
279. 272 Thalia Ramirez Bolingbrook 21:18 7:06
280. 273 Riley Brown Oswego 21:19 7:07
281. 274 Aileen Campanaro Regina Dominican 21:21 7:07
282. 275 Lucy Fuentes West Chicago 21:21 7:07
283. 276 Brenda Nava Lane Tech College Prep 21:22 7:08
284. 277 Taylor Provax Northside College Prep 21:25 7:09
285. 278 Kathryn Boyer The High School Of St. Th 21:30 7:10
286. 279 Briana Certa Bolingbrook 21:31 7:11
287. 280 Mallorie Lohman Pleasant Plains High Scho 21:31 7:11
288. 281 Karli Mockenhaupt Oswego 21:32 7:11
289. 282 Kelly Weekes Normal Community 21:33 7:11
290. 283 Allison Lennon Joliet Catholic Academy 21:35 7:12
291. 284 Janet Herrera Lane Tech College Prep 21:36 7:12
292. 285 Annie Chezem Plainfield South 21:41 7:14
293. Marissa Rader Stanford Olympia 21:42 7:14
294. 286 Alicia Waldschmidt West Chicago 21:43 7:15
295. 287 Maddie White Union County High School 21:43 7:15
296. 288 Chelsey Chalkey Joliet Catholic Academy 21:45 7:15
297. 289 Heather Brooks Petersburg Porta 21:46 7:16
298. 290 Montanna Neisen Liberty 21:46 7:16
299. 291 Alisa Aamodt Harlem High School 21:47 7:16
300. 292 Ashley Race Pleasant Plains High Scho 21:48 7:16
301. 293 Haley Vandenbraden Lane Tech College Prep 21:49 7:17
302. 294 Cliff McMahon Washington Comm Hs 21:53 7:18
303. 295 Maggie McKenna Nazareth Academy 21:55 7:19
304. 296 Casey Dollinger Joliet Catholic Academy 21:57 7:19
305. 297 Jamie Dodson Bolingbrook 21:58 7:20
306. 298 Jenna Reynolds Pleasant Plains High Scho 21:59 7:20
307. 299 Liz O'Connor Pleasant Plains High Scho 22:01 7:21
308. Elena Merrick Stanford Olympia 22:01 7:21
309. 300 Gabe Spingola Whitney Young 22:03 7:21
310. Anna Kniery Lanphier 22:05 7:22
311. 301 So-Eun Park Regina Dominican 22:05 7:22
312. 302 Dava Batjargal Northside College Prep 22:15 7:25
313. Elizabeth Wigginton Stanford Olympia 22:16 7:26
314. 303 Bria Sikorski Joliet Catholic Academy 22:19 7:27
315. 304 Grace Perian Harlem High School 22:26 7:29
316. 305 Maggie Ivanova Northside College Prep 22:33 7:31
317. 306 Merita Bushi Northside College Prep 22:33 7:31
318. 307 Karina Kedo Regina Dominican 22:36 7:32
319. 308 Anessa Brosman Union County High School 22:38 7:33
320. 309 Stephanie Huwe Harlem High School 22:42 7:34
321. 310 Maggie Green Stagg High School 22:43 7:35
322. 311 Alyssa Johnson Washington Comm Hs 22:46 7:36
323. 312 Savannah Emmrich Plainfield South 22:51 7:37
324. 313 Kelsey Dano Oswego 22:54 7:38
325. 314 Tatiana Anaya Oswego 22:55 7:39
326. 315 Ciarra McDonnell Stagg High School 22:56 7:39
327. 316 Jessica Seeger Oswego 22:56 7:39
328. 317 Keli Deathrage Washington Comm Hs 23:07 7:43
329. 318 Sarah Vavrin The High School Of St. Th 23:10 7:44
330. 319 Elizabeth Clow Liberty 23:11 7:44
331. 320 Katrina Prospero Lincoln-Way West 23:15 7:45
332. 321 Alison Shantz Washington Comm Hs 23:21 7:47
333. 322 Izzy Carr Lane Tech College Prep 23:24 7:48
334. Daniella� Rowand Quincy High 23:27 7:49
335. 323 Michaela Schukies Regina Dominican 23:28 7:50
336. 324 Margaret Brewick Nazareth Academy 23:30 7:50
337. 325 Megan Graham Liberty 23:31 7:51
338. 326 Meghan Obert Liberty 23:32 7:51
339. Kayla Carrell Limestone Hs 23:51 7:57
340. 327 Nathalie Herrera Plainfield South 24:10 8:04
341. 328 Ashley Cline Union County High School 24:17 8:06
342. 329 Lauren Long Stagg High School 24:23 8:08
343. 330 Molly Fitzpatrick Nazareth Academy 24:29 8:10
344. 331 Kaitlyn Squire The High School Of St. Th 24:38 8:13
345. 332 Morgan Belt Union County High School 24:44 8:15
346. 333 Amber Fragoso Plainfield South 24:50 8:17
347. 334 Lexis Moore Union County High School 25:14 8:25
348. 335 Brigid Toner Peoria Notre Dame 25:18 8:26
349. 336 Liz Truhlar Plainfield South 25:26 8:29
350. 337 Kariana Weis Plainfield South 25:32 8:31
351. Emily Sombeck Stanford Olympia 25:40 8:34
352. 338 Gracie Mayer The High School Of St. Th 25:54 8:38
353. Heather Hand Limestone Hs 26:40 8:54
354. 339 Kelsey Dipietro Joliet Catholic Academy 26:44 8:55
355. Emily Hand Limestone Hs 28:06 9:22
1. Palatine Hs
4 18 29 30 34 (54) = 115
McIntosh, Allen, Warowicz, Sund, Brown, Schulte
2. Schaumburg High School
1 10 14 43 57 (67) (131) = 125
Petrey, Lesiewicz, Falsey, Ferguson, Wagner, Steenstrup, Coombs
3. York High School
13 28 32 47 69 (77) (93) = 189
Frigo, Huster, Frigo, Fry, Lund, Mordini, Spencer
4. Carl Sandburg High School
7 8 44 79 85 (91) (134) = 223
Christensen, Goldsmith, Zamora, Marks, Gleisner, Sobolewski, Brennan
5. Lyons Township High Schoo
12 16 70 73 74 (97) (102) = 245
Kilrea, Gordon, Ziolkowski, Dudley, Meingast, Rocco, Daemicke
6. Downers Grove North
17 23 58 63 111 (124) (157) = 272
Fry, Effrein, Hesslau, Proffitt, Rotz, Balagtas, Stelter
7. St. Charles East
19 31 52 76 120 (186) (249) = 298
Abel, Robertson, Hill, Gordon, Earl, Leibforth, Mugge
8. Neuqua Valley
22 42 81 82 119 (147) (176) = 346
Taylor, Summers, O'Brien, Sparbanie, Hendzel, Diveney, Horton
9. Sacred Heart Griffin
24 71 86 88 90 (105) (112) = 359
Negro, Fyalka, Megginson, Delvo, McLain, Frank, Lowis
10. Springfield High School
41 50 55 94 130 (251) (259) = 370
Alexander, Hale, Larson, Rolf, Reyhan, Ward, Bailey
11. John Hersey
20 49 56 122 137 (159) (203) = 384
Clohisy, Reynolds, Gawlik, Frisbie, Wade, Slattery, Farrell
12. Bartlett High School
5 35 107 132 143 (153) (191) = 422
Schneider, Crawford, Kingsmill, Watkins, Baker, Prescott, Niewiara
13. Marist High School
6 38 103 129 166 (201) (244) = 442
Sellers, Caddick, Martin, Enright, Hampston, Barrett, Corcoran
14. Pleasant Valley
36 37 115 133 140 (163) (254) = 461
Martin, Benge, Bierhaus, Misak, Thomsen, Linn, Sampson
15. Lake Park High School
62 84 92 116 148 (169) (205) = 502
Prochazka, Duggan, Murphy, Briscoe, Flanagan, Bopp, Galason
16. Lake Forest
39 75 117 136 138 (144) (149) = 505
Moore, Lundahl, Ganshirt, Wyatt, Barrie, Murphy, Murphy
17. Lincoln-Way East
87 96 98 100 128 (156) (178) = 509
McClowry, Newell, Zaremba, Kravish, Lighty, Beggs, Zumpf
18. Glenbard West
15 60 99 142 262 (267) (268) = 578
Nagle, Born, Reifel, Walker, Anderson, Marquez, Sedall
19. Whitney Young
2 25 104 233 238 (300) = 602
Jurkiewicz, Thompson, Vachuska, Rozynek, Blackwood, Spingola
20. Normal Community
3 9 118 230 257 (282) = 617
O'Leary, Pederson, Dobbins, Hong, Moore, Weekes
21. Peoria Notre Dame
68 95 109 150 196 (335) = 618
Clark, Dahlquist, Hendricksen, Stockert, Ward, Toner
22. Loyola Academy
53 64 123 189 190 (232) = 619
Kaminski, McGuire, Price, Blabilol, Composto, Cooney
23. West Chicago
33 65 121 154 263 (275) (286) = 636
Sayner, Eichenberger, Starkey, Nichol, Tikka, Fuentes, Waldschmidt
24. St. Joseph-Ogden H.S.
80 110 126 127 199 (252) (271) = 642
Blaase, Paden, Long, Cessna, Ford, Cinker, Shadden
25. Oak Park River Forest
51 113 155 165 183 (219) (226) = 667
Reyes, Zachos, Anderson, Range, Kurtz, Ritter, Cotton
26. St. Viator
40 61 106 229 231 (234) (236) = 667
Winter, Mack, Griebel, Kane, Levenson, Wosick, Hutyra
27. Lincoln-Way West
11 89 173 187 216 (220) (320) = 676
Hahn, Fiore, Hedlin, Owens, Winans, Kurtinyte', Prospero
28. Batavia High School
46 72 164 210 211 (223) (270) = 703
Sampson, Spalding, Landem, Clabough, Robinson, Bellandi, Lenkowski
29. Hononegah High School
21 114 170 198 227 (248) (266) = 730
MacDowell, Laska, Prescott, Limberg, Reese, Warren, Bartlett
30. Lincoln-Way North H.S.
26 167 172 184 193 (195) (197) = 742
Wallace, Schissler, Kilbride, Waldier, Jones, Broderick, Maschmeyer
31. Belvidere North
27 145 162 175 243 = 752
Levi, Murphy, Kremer, Mainguy, Spate
32. Normal University
45 59 200 237 239 (242) (253) = 780
Clay, Walch, Emmert, Cross, Tank, Smid, Jones
33. Petersburg Porta
101 141 161 179 221 (256) (289) = 803
Brown, Griffin, Christofanelli, Yeoman, O'Conner, Sutton, Brooks
34. Mahomet-Seymour
83 151 180 181 212 (217) (245) = 807
Bohn, Rodriguez, Lewis, Pittman, Nevin, Stucker, Penrose
35. Lakes Community High Scho
78 108 188 207 255 (264) = 836
Dean, Wittman, Searle, Timmerman, Detterbeck, Glab
36. Harlem High School
48 125 168 269 291 (304) (309) = 901
Raffety, Switzer, McClenthen, Long, Aamodt, Perian, Huwe
37. Bolingbrook
135 177 209 258 272 (279) (297) = 1051
Hernandez, Manning, Carbajal, Daugherty, Ramirez, Certa, Dodson
38. Pleasant Plains High Scho
66 222 241 280 292 (298) (299) = 1101
Ragel, Steinwart, Copeland, Lohman, Race, Reynolds, O'Connor
39. Stagg High School
171 192 194 240 310 (315) (329) = 1107
Szaflarska, Davey, Ferrin, McCurrie, Green, McDonnell, Long
40. Nazareth Academy
139 185 260 265 295 (324) (330) = 1144
Walsh, Levato, Moreno, Zasadzinski, McKenna, Brewick, Fitzpatrick
41. Lane Tech College Prep
158 214 218 276 284 (293) (322) = 1150
Pineda, Bloom, Sopena, Nava, Herrera, Vandenbraden, Carr
42. Regina Dominican
182 202 246 274 301 (307) (323) = 1205
Ave Maria, Heinrich, Seo, Campanaro, Park, Kedo, Schukies
43. Washington Comm Hs
160 225 228 294 311 (317) (321) = 1218
Nulty, St.Clair, O'Brien, McMahon, Johnson, Deathrage, Shantz
44. The High School Of St. Th
174 215 250 278 318 (331) (338) = 1235
Welle, Anderson, Walker, Boyer, Vavrin, Squire, Mayer
45. Oswego
152 224 273 281 313 (314) (316) = 1243
Fisher, Vann, Brown, Mockenhaupt, Dano, Anaya, Seeger
46. Joliet Catholic Academy
204 206 283 288 296 (303) (339) = 1277
Haines, Valencik, Lennon, Chalkey, Dollinger, Sikorski, Dipietro
47. Northside College Prep
235 247 261 277 302 (305) (306) = 1322
Gehring, Yang, Nolan, Provax, Batjargal, Ivanova, Bushi
48. Liberty
146 290 319 325 326 = 1406
Klingele, Neisen, Clow, Graham, Obert
49. Plainfield South
208 285 312 327 333 (336) (337) = 1465
David, Chezem, Emmrich, Herrera, Fragoso, Truhlar, Weis
50. Union County High School
213 287 308 328 332 (334) = 1468
Parrish, White, Brosman, Cline, Belt, Moore
1. 1 Nicholas Reyes Oak Park/River Forest 15:31 5:11
1. Sandburg High School
4 8 24 29 52 (81) (83) = 117
O'Flaherty, Panozzo, McMahon, Hevel, Sawyers, Rees, Letz
2. York High School
15 17 19 39 50 (100) (107) = 140
Mimlitz, Gloubke, Milling, Parks, Crowley, Vega, Kirby
3. Harlem High School
9 30 38 42 55 (132) (182) = 174
Miller, Reed, Beaupre, Miller, Coyne, Poppen, Alms
4. Oak Park/River Forest
1 26 36 46 69 (97) (101) = 178
Reyes, Gardner, Drumm, Bauer, Conrardy, Decker, Wood
5. Wheaton North
10 16 47 48 62 (82) (86) = 183
Askin, Hoffman, Didier, Doty, Steeno, Hayes, Ryan
6. Palatine High School
21 22 28 58 66 (67) (91) = 195
Meincke, Johnson, Tomkiewicz, Smith, Vanderwiel, Zambrano,
Jarrett
7. Lake Zurich
6 7 64 70 72 (74) (85) = 219
Juras, Smith, Smith, Kuehr, Skupien, Ramirez, McNair
8. Wheaton Warrenville South
11 18 35 75 99 (114) (151) = 238
Andersen, Farley, Valentin, Ives, Smith, Krob, Venezia
9. Normal University
3 23 49 78 92 (112) (134) = 245
Ward, Chavez, Butorac, Lucas, Porter, Decremer, Hoskins
10. Schaumburg
13 31 37 93 125 (183) (185) = 299
Anderson, Prizy, Kulasik, Flight, Hand, Yoshimune, Smith
11. Br. Rice
5 60 77 84 94 (126) (156) = 320
Caddigan, McClain, Larson, Corley, Murphy, Ogle, Jaros
12. Mahomet-Seymour High Scho
14 32 45 54 181 (227) (241) = 326
Prather, Butcher, Schaap, Johnson, Butler, Lewis, Swenson
13. Maine South High School
20 27 98 102 129 (140) (145) = 376
Filipczak, Vaccaro, Sweeney, Peterson, Sadowicz, Senf, Eckhart
14. Lincoln-Way East
12 76 88 89 136 (165) (175) = 401
Rotondi, Padgett, Machay, Hughes, Johnston, Schedin, Sapato
15. Springfield High School
2 33 115 141 146 (148) (184) = 437
Simon, Moore, Cross, Vansandt, Riggle, Fitch, Hamill
16. Downers Grove North
57 68 110 119 121 (123) (149) = 475
Grogan, Southard, Riordan, Stelter, Sigerich, Smith, Meinhart
17. Lyons Township
56 71 106 135 142 (150) (167) = 510
Matusiak, Smith, Westerhoff, Dombro, Smith, Mysz, Lefevour
18. Lane Tech College Prep
41 113 122 127 128 (130) (217) = 531
Zimny-Schmitt, Medrano, Morin, Timlin, Burbano, Perez, Lopez
19. Glenbard North
51 59 118 153 159 (170) (190) = 540
Kelm, Frank, Dixon, Krystal, Chacon, Le, Dratnol
20. St. Joseph-Ogden H.S.
65 73 95 144 186 (189) (195) = 563
Cox, Pelafas, Knipfer, Smith, Arteaga, Barber, Carley
21. Pleasant Valley High Scho
61 96 137 139 154 (155) (162) = 587
Meyer, Lafever, Moser, Conway, Koellner, Brown, Li
22. O'Fallon Township High Sc
80 104 120 124 178 (201) (207) = 606
Marquez, Klopfenstein, Becker, Boots, Goertzen, Oldenburg,
Havens
23. Peoria Notre Dame
40 44 171 174 196 (205) (206) = 625
Elward, Kouri, Hendricksen, Lees, Dvorsky, Fulton, Nuese
24. Plainfield South Hs
103 105 131 164 169 (191) (202) = 672
Klebenow, Schade, Pasqua, Calvillo, Santillo, Maher, Guzman
25. West Chicago
34 138 166 173 188 (197) (221) = 699
Campos, Delatorre, Linhardt, Nubie, Stompor, Garcia, Rubio
26. Joliet Township
63 90 160 208 213 (242) (253) = 734
Clinton, Hernandez, Rojas, Schalk, Zabala, Ortega, Lee
27. Maine West High School
53 109 168 209 233 (239) (256) = 772
Schiavone, Garcia, Morishita, Ritzema, Sinkler, Wille, Alvarez
28. Stanford Olympia
87 111 157 218 238 (244) (267) = 811
Clark, Irons, Terrini, Weseloh, Melick, Bennet, Hish
29. Normal Community
116 147 176 179 204 (216) (225) = 822
Gordon, Todden, Matter, Athy, Todd, Tran, Pinter
30. Marist
43 180 198 203 212 (215) (231) = 836
Hauser, Falls, Diana, Nealis, Tracy, Reed, Diamond
31. Lincoln-Way North
25 187 199 200 229 (247) (255) = 840
Wallace, Mugavero, Misiaszek, Pomykalski, O'Donnell,
Filipiak, Robertson
32. Sacred Heart Griffin
117 133 143 224 226 (235) (259) = 843
Kelley, Finnell, McLain, Faloon, Yu, Casson, Hartwig
33. Oswego High School
79 152 192 220 223 (245) (248) = 866
Kingsbury, Morrell, Pizzo, Ramsey, Borchelt, Kufro, Jones
34. Shepard H.S.
158 163 177 211 234 (246) = 943
Heidinger, Hernandez, Busch, Ebert, Cali, Gonzalez
35. Hononegah High School
108 193 240 257 260 (264) = 1058
Anderson, Dunaway, Menke, Coots, Roush, Rosborough
36. Lakes Community High Scho
161 194 236 252 261 = 1104
Morgan, Gonzalaz, Maluenda, Sell, Silvola
37. Washington Comm Hs
214 219 222 228 232 (250) (254) = 1115
Danks, Raney, Learned, Woodward, Darrow, Thomas, Cagel
38. Nazareth Academy
210 230 237 243 249 (258) (262) = 1169
Rubino, Rizko, Stanton, Franko, Roche, Wlosek, McCray
39. Springfield Southeast
172 251 263 265 266 = 1217
Sims, Welch, Harris, Cheek, O'Reily
1. 1 Keenan Havey Wheaton Warrenville South 15:53 5:18
2. 2 Aaron Enteman Glenwood High School 16:05 5:22
3. 3 Tom Beddome Loyola Academy 16:06 5:22
4. 4 Clark Gapen Loyola Academy 16:06 5:22
5. 5 Brian Dixon Glenwood High School 16:07 5:23
6. 6 Christian Adams Wheaton Warrenville South 16:14 5:25
7. 7 Robert Deptula Lyons Township 16:16 5:26
8. 8 Andrew Cardoza Schaumburg 16:18 5:26
9. 9 Ryan McGough Palatine High School 16:18 5:26
10. 10 Mike Brower Sandburg High School 16:19 5:27
11. 11 Erik Bethke Palatine High School 16:23 5:28
12. Chris Coletto John Hersey H.S. 16:24 5:28
13. 12 Zach Gates Palatine High School 16:25 5:29
14. 13 Tekste Gebreslassie Wheaton North 16:27 5:29
15. 14 Joe Conway Pleasant Valley High Scho 16:27 5:29
16. 15 Hayden Spall Wheaton Warrenville South 16:28 5:30
17. 16 Kyle Newhouse Wheaton North 16:31 5:31
18. 17 Carl Perera Loyola Academy 16:31 5:31
19. 18 Tirth Patel Palatine High School 16:32 5:31
20. 19 Patrick Ryan Maine South High School 16:33 5:31
21. 20 Brian Sund Palatine High School 16:34 5:32
22. 21 Nick Janicki Lyons Township 16:35 5:32
23. 22 Andrew Fausone Loyola Academy 16:35 5:32
24. Jordan Conor John Hersey H.S. 16:35 5:32
25. 23 Marc Maton Glenwood High School 16:36 5:32
26. 24 Luke Harness Glenwood High School 16:38 5:33
27. 25 Jeff Reinders Wheaton Warrenville South 16:39 5:33
28. 26 Connor Brown Normal University 16:39 5:33
29. 27 Kevin Morrisroe Maine South High School 16:40 5:34
30. 28 Shane Zemel Downers Grove North 16:41 5:34
31. 29 Cody Lee Downers Grove North 16:43 5:35
32. 30 Danny Herzberg Pleasant Valley High Scho 16:44 5:35
33. 31 Natnael Tewelde Loyola Academy 16:46 5:36
34. 32 Chris Pilipiszyn Lyons Township 16:46 5:36
35. 33 Aaron Fuster Wheaton Warrenville South 16:47 5:36
36. 34 Patrick Mohan Lyons Township 16:48 5:36
37. 35 Jeff Perino Sandburg High School 16:48 5:36
38. 36 Jose Mendez O'Fallon Township High Sc 16:49 5:37
39. 37 Kevin Bomher Wheaton North 16:49 5:37
40. 38 Grant Crist Downers Grove North 16:49 5:37
41. 39 Ryan Duffy Sandburg High School 16:50 5:37
42. 40 Matt Piper Sandburg High School 16:51 5:37
43. 41 Safwan Elkhatib Pleasant Valley High Scho 16:52 5:38
44. 42 Lucas Roehrborn Palatine High School 16:53 5:38
45. 43 David Ourada Wheaton Warrenville South 16:53 5:38
46. 44 Ryan Anderson Glenwood High School 16:53 5:38
47. Pat Dimpsey Lake Park High School 16:55 5:39
48. 45 Kendall Cox Palatine High School 16:56 5:39
49. 46 Matthew Sarver Downers Grove North 16:56 5:39
50. Erich Kuerschner Palatine High School 16:57 5:39
51. Sean McCauley Palatine High School 16:57 5:39
52. 47 Adam Bhrel Bartlett High School 16:58 5:40
53. 48 Zach Luetkehans Wheaton Warrenville South 16:58 5:40
54. 49 Hans Meyer O'Fallon Township High Sc 16:58 5:40
55. 50 Kurt Marks Sandburg High School 16:59 5:40
56. 51 Matt Waddel O'Fallon Township High Sc 16:59 5:40
57. 52 Danny Dewolf Sandburg High School 17:00 5:40
58. 53 Connor Jones Glenwood High School 17:01 5:41
59. 54 John Beck Pleasant Valley High Scho 17:02 5:41
60. 55 Adam Sirvinskas Maine South High School 17:03 5:41
61. 56 Will Layden Lyons Township 17:04 5:42
62. 57 Andrew Lulis Lake Zurich 17:04 5:42
63. 58 Chad Tarpley Oak Park/River Forest 17:04 5:42
64. 59 Jason Dowell Wheaton North 17:05 5:42
65. Mike Brassea Lincoln-Way East 17:05 5:42
66. 60 Zach Johnson Wheaton North 17:06 5:42
67. 61 Fancis Filosa Oak Park/River Forest 17:07 5:43
68. 62 Jason Hameister Oak Park/River Forest 17:07 5:43
69. 63 Mitchell Houska Normal University 17:08 5:43
70. 64 Greg Bielak Lake Zurich 17:13 5:45
71. 65 Joseph Slinkman Lyons Township 17:13 5:45
72. 66 Ross Lach Wheaton North 17:14 5:45
73. 67 Joe Carabetta Lake Zurich 17:14 5:45
74. Tim Layer Lake Park High School 17:15 5:45
75. 68 Zach Lemke Normal Community 17:16 5:46
76. 69 Lucas Rutherford Lanphier 17:17 5:46
77. 70 Victor Sokolovski Lyons Township 17:19 5:47
78. Scott Corsey Br. Rice 17:19 5:47
79. 71 Mike Azarao Maine South High School 17:20 5:47
80. 72 Matt Zelek Maine South High School 17:21 5:47
81. Tim Pollard Lyons Township 17:23 5:48
82. 73 Benjamin Ruffolo Downers Grove North 17:24 5:48
83. 74 Alex Raver Bartlett High School 17:27 5:49
84. Michael Luse Wheaton Warrenville South 17:27 5:49
85. 75 Adonis Mikos Pleasant Valley High Scho 17:27 5:49
86. Glen Covey Lyons Township 17:28 5:50
87. 76 Scott Harbeck Lake Zurich 17:29 5:50
88. 77 Zachary Schneeweis Downers Grove North 17:30 5:50
89. 78 Chris Beebe O'Fallon Township High Sc 17:30 5:50
90. 79 Dan Brissette Maine West High School 17:31 5:51
91. Tim Fergus Lake Park High School 17:31 5:51
92. 80 Drew Moore O'Fallon Township High Sc 17:32 5:51
93. 81 Brett Guild Wheaton North 17:32 5:51
94. 82 Michael Zink Glenwood High School 17:33 5:51
95. Sare Goitom Wheaton North 17:33 5:51
96. John Walsh Stagg High School 17:34 5:52
97. 83 Vince Nowaczyk Maine South High School 17:36 5:52
98. 84 Nicholas Blashill Downers Grove North 17:36 5:52
99. 85 Mason Switzer Sacred Heart Griffin 17:36 5:52
100. Clint Piper Lyons Township 17:36 5:52
101. Matt Nixon Wheaton Warrenville South 17:37 5:53
102. Conor Lynch Wheaton Warrenville South 17:38 5:53
103. Tyler Landess Glenwood High School 17:38 5:53
104. 86 Jack Ropski Maine South High School 17:42 5:54
105. 87 Liam Northey Oak Park/River Forest 17:42 5:54
106. Chris Johnson Lake Park High School 17:43 5:55
107. 88 Evan Vandermeer Lakes Community High Scho 17:44 5:55
108. 89 James Wiatr Lane Tech College Prep 17:45 5:55
109. Erwin Mendoza Maine South High School 17:46 5:56
110. 90 Sean Kelly Loyola Academy 17:46 5:56
111. Nick Willems Wheaton North 17:47 5:56
112. 91 Timothy Howell Oak Park/River Forest 17:47 5:56
113. 92 Joe Doran Lakes Community High Scho 17:47 5:56
114. 93 Isaac Eickmeier O'Fallon Township High Sc 17:48 5:56
115. 94 Jeff Lahucik Sandburg High School 17:48 5:56
116. 95 Jason Brooks Normal University 17:51 5:57
117. Anthony Tyrpin Sandburg High School 17:51 5:57
118. 96 Stephan Brown Lake Zurich 17:51 5:57
119. Christian Eusebio Maine South High School 17:52 5:58
120. Whitt Kinley Glenwood High School 17:53 5:58
121. 97 Oscar Gomez� Aurora Central Catholic 17:55 5:59
122. Alexander King Wheaton North 17:55 5:59
123. Adam Smith Lyons Township 17:56 5:59
124. 98 Matt Szalinski Bartlett High School 17:56 5:59
125. John Pasowicz Palatine High School 17:56 5:59
126. 99 Wade Schemmer Plainfield South Hs 17:56 5:59
127. 100 Zach Maa Schaumburg 17:56 5:59
128. 101 Joe Fulton Peoria Notre Dame 17:56 5:59
129. Mike Girzadas Br. Rice 17:56 5:59
130. 102 Shivam Sharma Glenbard North 17:57 5:59
131. 103 Billy Mocka Bartlett High School 17:58 6:00
132. Louis Debella Sandburg High School 17:59 6:00
133. 104 Mike Sestak� Aurora Central Catholic 17:59 6:00
134. 105 Aaron Hanson Normal Community 17:59 6:00
135. 106 Nick Lillig Lakes Community High Scho 18:00 6:00
136. 107 Matt McCue Bartlett High School 18:00 6:00
137. 108 Tony Piecuch Lake Zurich 18:00 6:00
138. 109 Nathan Guevara Normal Community 18:01 6:01
139. Matthew Bucher Downers Grove North 18:01 6:01
140. 110 Bartlomiej Mazur Lane Tech College Prep 18:02 6:01
141. Paul Oscai Sandburg High School 18:02 6:01
142. 111 Alex Corona Maine West High School 18:04 6:02
143. 112 Mikey Bottiglieri Bartlett High School 18:04 6:02
144. 113 Hank Sangerman Peoria Notre Dame 18:04 6:02
145. Bob Grenning John Hersey H.S. 18:05 6:02
146. Max Potthoff Lyons Township 18:06 6:02
147. Jacob Alberti Palatine High School 18:07 6:03
148. Luke Goyer Lyons Township 18:08 6:03
149. Jow Kowalkowski Lincoln-Way East 18:08 6:03
150. 114 Frank Castillo Plainfield South Hs 18:09 6:03
151. 115 Ryan Hergott Lakes Community High Scho 18:09 6:03
152. Steven Gilbert Lyons Township 18:11 6:04
153. 116 Lance Jessurun Normal University 18:11 6:04
154. Ron Evans Sandburg High School 18:12 6:04
155. Eddie Farrell Lyons Township 18:12 6:04
156. 117 John Jochum� Aurora Central Catholic 18:13 6:05
157. Eddie Kovach Palatine High School 18:14 6:05
158. John Horn Sandburg High School 18:14 6:05
159. John Stewart Lyons Township 18:14 6:05
160. 118 Habib Bilfaqi Lane Tech College Prep 18:14 6:05
161. Pete Jaros Br. Rice 18:16 6:06
162. 119 Jake Forgie Pleasant Valley High Scho 18:16 6:06
163. Dan Franke Wheaton Warrenville South 18:17 6:06
164. David Chiao Sandburg High School 18:17 6:06
165. Alex Barry Downers Grove North 18:17 6:06
166. 120 Tom Hanley Peoria Notre Dame 18:17 6:06
167. 121 Jack Termuhlen Hononegah High School 18:17 6:06
168. Sam Prentice Lyons Township 18:17 6:06
169. Tyler Sanchez Lyons Township 18:18 6:06
170. 122 Brandon Beilfuss Hononegah High School 18:18 6:06
171. 123 John Sieracke Lakes Community High Scho 18:19 6:07
172. Eric Spilky Downers Grove North 18:19 6:07
173. 124 Cj Hamilton Normal University 18:19 6:07
174. 125 Ray Elizondo� Aurora Central Catholic 18:20 6:07
175. 126 Zach Johnson Schaumburg 18:20 6:07
176. Colin MacArtney Downers Grove North 18:21 6:07
177. 127 Cody Tracey Plainfield South Hs 18:21 6:07
178. 128 Matt Wheat Pleasant Valley High Scho 18:21 6:07
179. Jacob Malik Downers Grove North 18:22 6:08
180. 129 Michael Woulfe Oak Park/River Forest 18:23 6:08
181. 130 Patrick Root Sacred Heart Griffin 18:24 6:08
182. 131 Patrick Wedolowski Bartlett High School 18:24 6:08
183. Willie Roberg Springfield High School 18:25 6:09
184. 132 Kohsuke Yoshimune Schaumburg 18:26 6:09
185. Matt Baumgartner Palatine High School 18:27 6:09
186. 133 Cade Boland Glenbard North 18:28 6:10
187. James Pinkston Downers Grove North 18:28 6:10
188. 134 Harold Osborn Sacred Heart Griffin 18:29 6:10
189. 135 Chase Gaumond Normal Community 18:29 6:10
190. 136 Kyle Great Glenbard North 18:30 6:10
191. 137 Dan Snodgrass Peoria Notre Dame 18:30 6:10
192. Michael Powers Downers Grove North 18:31 6:11
193. Matt Gonzales Wheaton North 18:31 6:11
194. 138 Preston Brown Normal Community 18:31 6:11
195. 139 Tom Hornacek Lake Zurich 18:31 6:11
196. 140 John Zeeb Lakes Community High Scho 18:33 6:11
197. 141 Kris Nowicki Plainfield South Hs 18:33 6:11
198. 142 Mike Knawa Marist 18:36 6:12
199. Alvaro Colin Palatine High School 18:37 6:13
200. Kyle McCall Palatine High School 18:37 6:13
201. 143 Emmanuel Rinkema Schaumburg 18:38 6:13
202. David Clark Wheaton Warrenville South 18:39 6:13
203. 144 Luis Gaytan Northside College Prep 18:40 6:14
204. Raymond Hildebran Pleasant Valley High Scho 18:40 6:14
205. 145 Travis Morrison Schaumburg 18:40 6:14
206. 146 Ethan Jacobsen Normal Community 18:40 6:14
207. Lorenzo Forieri Downers Grove North 18:41 6:14
208. 147 Adam Miller� Aurora Central Catholic 18:41 6:14
209. 148 Forrest Cortes Northside College Prep 18:42 6:14
210. 149 Alan Maddock� Aurora Central Catholic 18:42 6:14
211. 150 Jared Barkmeier Sacred Heart Griffin 18:43 6:15
212. Conor Provensale Downers Grove North 18:43 6:15
213. 151 Matt Cassidy Peoria Notre Dame 18:44 6:15
214. Eric Avila Wheaton North 18:44 6:15
215. 152 Michael Gray Peoria Notre Dame 18:44 6:15
216. 153 Chip Gronau Lanphier 18:45 6:15
217. 154 Spencer Armstrong Maine West High School 18:45 6:15
218. Lucas Mackey West Chicago 18:46 6:16
219. 155 Evan Townsend O'Fallon Township High Sc 18:46 6:16
220. 156 Danny Le Glenbard North 18:47 6:16
221. 157 Eli Roco Maine West High School 18:47 6:16
222. 158 Brian Hurda Schaumburg 18:49 6:17
223. 159 Connor Cross Normal University 18:49 6:17
224. 160 Kevin Conniff Marist 18:51 6:17
225. David Weathers Lake Zurich 18:51 6:17
226. Sean Dunahugh Pleasant Valley High Scho 18:52 6:18
227. Ryan Winter Wheaton Warrenville South 18:52 6:18
228. Mike Filenko Lake Zurich 18:52 6:18
229. Nathan Johnson St. Joseph-Ogden H.S. 18:52 6:18
230. Eduardo Rodriguez Wheaton North 18:54 6:18
231. Pat Gray Glenwood High School 18:55 6:19
232. Michael Mangian Maine South High School 18:56 6:19
233. 161 Ed Moreno Northside College Prep 18:56 6:19
234. Ed McGuire Wheaton Warrenville South 18:57 6:19
235. Bobby Niska Wheaton Warrenville South 18:57 6:19
236. 162 Josh Chacon Glenbard North 18:57 6:19
237. 163 Ian Satler Sacred Heart Griffin 18:58 6:20
238. Mark Grisamore Wheaton Warrenville South 18:59 6:20
239. 164 Arnulfo Olivia� Aurora Central Catholic 19:00 6:20
240. 165 Jonathon Vanderlaan Normal Community 19:01 6:21
241. Keenan McLaughlin Pleasant Valley High Scho 19:01 6:21
242. Christian Schneider Downers Grove North 19:02 6:21
243. Bill McGinn Wheaton Warrenville South 19:02 6:21
244. Jack Flaherty Sandburg High School 19:04 6:22
245. Xavier Wagenknecht Pleasant Valley High Scho 19:04 6:22
246. 166 George Burnette Washington Comm Hs 19:05 6:22
247. 167 Alexander Bara Oak Park/River Forest 19:05 6:22
248. 168 Scott Farnan Maine West High School 19:05 6:22
249. Connor Rachford Bartlett High School 19:05 6:22
250. Matt Richards Springfield High School 19:07 6:23
251. Johns Hopkins Bartlett High School 19:07 6:23
252. Jake Hampson Oswego High School 19:07 6:23
253. Tim Chavous O'Fallon Township High Sc 19:07 6:23
254. Nathan Peel O'Fallon Township High Sc 19:07 6:23
255. 169 Cameron Sharp Washington Comm Hs 19:08 6:23
256. 170 Brendan Cavanagh Sacred Heart Griffin 19:09 6:23
257. Brandon Kuchar Glenwood High School 19:09 6:23
258. 171 Jusuf Skelic Northside College Prep 19:10 6:24
259. Anthony Behrends Normal Community 19:11 6:24
260. Logan Glancy Normal Community 19:11 6:24
261. 172 Joseph Moreno Lane Tech College Prep 19:11 6:24
262. Jack Blanchard Wheaton North 19:12 6:24
263. 173 Louie Kouri Peoria Notre Dame 19:12 6:24
264. 174 Derek McIntosh Washington Comm Hs 19:14 6:25
265. 175 Matt Duff Lakes Community High Scho 19:14 6:25
266. Kevin Westerland Bartlett High School 19:15 6:25
267. 176 George Chronis Lane Tech College Prep 19:17 6:26
268. 177 Stuart Mack Washington Comm Hs 19:18 6:26
269. Brandon Ng Maine South High School 19:19 6:27
270. 178 Nick Schuck Hononegah High School 19:19 6:27
271. 179 Ellias Gebrikidane Lane Tech College Prep 19:21 6:27
272. Dan Polheber Bartlett High School 19:21 6:27
273. Jonathon Miskulin Normal Community 19:26 6:29
274. 180 Andrew Lynch Marist 19:26 6:29
275. Caleb Bonner Normal Community 19:27 6:29
276. Kevin McNamee Maine South High School 19:27 6:29
277. 181 Andrew Ragona Maine West High School 19:28 6:30
278. 182 Ben Weston Washington Comm Hs 19:30 6:30
279. Russ Leone Normal Community 19:31 6:31
280. 183 Alec Melhuse Lane Tech College Prep 19:32 6:31
281. Nathan Sloan Downers Grove North 19:33 6:31
282. Alex Wilgenbusch Bartlett High School 19:33 6:31
283. Nolan McCue� Aurora Central Catholic 19:34 6:32
284. Pierceson Holmes O'Fallon Township High Sc 19:34 6:32
285. 184 Blake Wyderski Marist 19:35 6:32
286. Andrew Kelliher Downers Grove North 19:35 6:32
287. Jon Prinz Maine South High School 19:36 6:32
288. 185 Saurabh Patel Glenbard North 19:37 6:33
289. 186 Rick Blonn Maine West High School 19:37 6:33
290. Jonathon Buhl Sandburg High School 19:38 6:33
291. 187 Kris Swank Washington Comm Hs 19:38 6:33
292. Wil Bogue Maine West High School 19:39 6:33
293. Dan Picken Wheaton Warrenville South 19:39 6:33
294. Nick Leyva Sandburg High School 19:40 6:34
295. Josh Burns Normal Community 19:40 6:34
296. Salvador Barrios Lane Tech College Prep 19:41 6:34
297. John Weber Downers Grove North 19:41 6:34
298. Patrick McCormick Downers Grove North 19:41 6:34
299. Brandon Schnaufer Wheaton North 19:42 6:34
300. Michael Vanderplow Downers Grove North 19:42 6:34
301. Rob Gornik Wheaton North 19:43 6:35
302. 188 Paul Freeman Glenbard North 19:43 6:35
303. Avery Engle Pleasant Valley High Scho 19:43 6:35
304. Steven Greenwald Normal Community 19:43 6:35
305. Aaron Frank Normal Community 19:44 6:35
306. Tyler Guzinski Sandburg High School 19:44 6:35
307. 189 Steve Diliberto Marist 19:46 6:36
308. Sterling Reed Sandburg High School 19:46 6:36
309. Mike Todden Normal Community 19:49 6:37
310. Luke Perko Glenwood High School 19:49 6:37
311. 190 Taylor Shepard Lanphier 19:49 6:37
312. Carlo Zamora Lane Tech College Prep 19:52 6:37
313. 191 Joel Strubahr Washington Comm Hs 19:52 6:38
314. Mark Pfeiffer Downers Grove North 19:52 6:38
315. Jake Rocke Peoria Notre Dame 19:54 6:38
316. Sam Green Rochester 19:56 6:39
317. Matthew Kozinski Downers Grove North 19:56 6:39
318. Collin Marcotte Glenwood High School 19:57 6:39
319. 192 Adam Warpinksi Joliet Catholic 19:57 6:39
320. Ian Cummings Peoria Notre Dame 19:57 6:39
321. Ryan Everly Normal Community 19:58 6:40
322. Keegan Yates Glenbard North 19:58 6:40
323. Nick Savides Oswego High School 19:58 6:40
324. Tim Prajka Sandburg High School 19:59 6:40
325. Nate Amodio Wheaton Warrenville South 19:59 6:40
326. Jeff Verenski Lakes Community High Scho 20:00 6:40
327. 193 Nathaniel Agharese Northside College Prep 20:01 6:41
328. Michael O'Neill Peoria Notre Dame 20:04 6:42
329. Neil Duffey Wheaton Warrenville South 20:08 6:43
330. Matt Butzen Sandburg High School 20:09 6:43
331. Philip Pospiech Washington Comm Hs 20:09 6:43
332. Kyle Nowak Lincoln-Way North 20:09 6:43
333. 194 Sean Hehir Marist 20:10 6:44
334. 195 Tony Hudson Lanphier 20:11 6:44
335. Eric Weil Downers Grove North 20:12 6:44
336. George Norris Washington Comm Hs 20:14 6:45
337. Suraj Arshanapally Glenwood High School 20:15 6:45
338. Kevin Nguyen Glenbard North 20:17 6:46
339. 196 Michael Holt Petersburg Porta 20:17 6:46
340. Fletcher Summa Washington Comm Hs 20:17 6:46
341. 197 Brandon Schiro Plainfield South Hs 20:19 6:47
342. Joe Tedeschi Wheaton Warrenville South 20:20 6:47
343. 198 Robert Goin Lanphier 20:21 6:47
344. Michael Buis Glenwood High School 20:22 6:48
345. Matthew Conness Downers Grove North 20:22 6:48
346. Richie Benson Washington Comm Hs 20:24 6:48
347. 199 Alex Goebel Normal University 20:24 6:48
348. Blake Johnson Normal Community 20:25 6:49
349. 200 Mitch Korst Joliet Catholic 20:28 6:50
350. 201 Kevin Ryan Marist 20:31 6:51
351. 202 Zack� Smith Quincy High 20:33 6:51
352. Scott Blickensderfer Normal Community 20:35 6:52
353. Casey Karmell Lake Zurich 20:35 6:52
354. Jordan Collins Springfield High School 20:35 6:52
355. Evan Hartzold Glenwood High School 20:38 6:53
356. Stefan Johnson Limestone Hs 20:39 6:53
357. 203 Gus Warpinski Joliet Catholic 20:39 6:53
358. Matt Hearne� Aurora Central Catholic 20:41 6:54
359. Tim Hosty Lincoln-Way East 20:43 6:55
360. John McDermott Washington Comm Hs 20:43 6:55
361. 204 Tim� Gallaher Quincy High 20:44 6:55
362. Ross Skelly Glenwood High School 20:45 6:55
363. Jackson Moore Normal Community 20:46 6:56
364. Vivek Gulati Normal University 20:48 6:56
365. Josh Ayers Normal University 20:48 6:56
366. Alex Benson Bartlett High School 20:48 6:56
367. Trevor Warner Lake Zurich 20:49 6:57
368. Mark Martinez Br. Rice 20:50 6:57
369. Robert Hoff Normal Community 20:50 6:57
370. Ryan Hailey Normal Community 20:51 6:57
371. Luis Rubio West Chicago 20:52 6:58
372. Raymond Rodriguez Downers Grove North 20:54 6:58
373. Jared Gutkin Lincoln-Way North 20:55 6:59
374. Tomasso Costa Pleasant Valley High Scho 20:55 6:59
375. Bob Lauer Wheaton Warrenville South 20:56 6:59
376. Steven Trueblood Washington Comm Hs 20:57 6:59
377. Ryam Willett Normal Community 21:01 7:01
378. Brian Kubilius Wheaton Warrenville South 21:01 7:01
379. Brandon Rosales Marist 21:02 7:01
380. Kyle Coady Rochester 21:09 7:03
381. 205 Adam Devine Petersburg Porta 21:10 7:03
382. Iham Arafa Maine West High School 21:14 7:05
383. 206 Scott Kinsel Petersburg Porta 21:14 7:05
384. Miquel Equina Sandburg High School 21:18 7:06
385. Michael Cubert Maine South High School 21:19 7:07
386. Terry Young Wheaton Warrenville South 21:24 7:08
387. Ian Ostaszewski Normal University 21:26 7:09
388. Albert Perez Wheaton Warrenville South 21:26 7:09
389. Wesley Tilford Rochester 21:33 7:11
390. 207 David Inda Plainfield South Hs 21:34 7:12
391. Dominick Ghilarducci Nazareth Academy 21:36 7:12
392. 208 Frank Hopper Petersburg Porta 21:37 7:13
393. James Blair Downers Grove North 21:38 7:13
394. 209 Roman Angeles Joliet Catholic 21:40 7:14
395. Derek Slaw Lake Zurich 21:41 7:14
396. Drew Blickensderfer Normal Community 21:42 7:14
397. John Janke Downers Grove North 21:46 7:16
398. Forrest Moberg Downers Grove North 21:47 7:16
399. Kyle Norris Palatine High School 21:49 7:17
400. 210 Jordan� Agard Quincy High 21:52 7:18
401. Drake Sneyd Glenwood High School 21:56 7:19
402. Samuel Klein Downers Grove North 21:59 7:20
403. Max Michka Downers Grove North 22:02 7:21
404. 211 Marco Tucker Petersburg Porta 22:03 7:21
405. Andrew Jarrett Washington Comm Hs 22:04 7:21
406. 212 Jeff Cole Joliet Catholic 22:04 7:21
407. Sean McGovern Marist 22:05 7:22
408. Jake Dunnett Lincoln-Way North 22:07 7:23
409. Peter Claus Downers Grove North 22:10 7:24
410. 213 Tim Dudas Lanphier 22:11 7:24
411. Brian Lemke Downers Grove North 22:17 7:26
412. 214 Kevin Thomas Petersburg Porta 22:17 7:26
413. Ben Whetstone Peoria Notre Dame 22:21 7:27
414. Sharif Hannin Oswego High School 22:23 7:28
415. Dan Carroll Marist 22:26 7:29
416. 215 Daniel Ellenburg Lanphier 22:30 7:30
417. Christian Traff Harlem High School 22:37 7:33
418. 216 Fabie Ebling Hononegah High School 22:42 7:34
419. Dan Myers Marist 22:42 7:34
420. Michael Gebauer Glenwood High School 22:47 7:36
421. Nikesh Patel Maine West High School 22:50 7:37
422. Karl Medina Glenwood High School 23:06 7:42
423. 217 Andrew Davis Hononegah High School 23:12 7:44
424. Kyle Cook Maine West High School 23:14 7:45
425. 218 Justin Garlitz Joliet Catholic 23:14 7:45
426. David Gagnon Wheaton North 23:20 7:47
427. Quincy Roth Lanphier 23:26 7:49
428. Kishan Patel Maine West High School 23:28 7:50
429. Benjamin Wilson Downers Grove North 23:31 7:51
430. Adam Dees Rochester 23:40 7:54
431. 219 Avery� Bridgeman Quincy High 23:44 7:55
432. Eric Groeteke Lanphier 23:48 7:56
433. Tom O'Shea Normal Community 23:50 7:57
434. 220 Chris Santillo Plainfield South Hs 24:10 8:04
435. Carl Holst Marist 24:26 8:09
436. Alex Steffen Normal Community 24:34 8:12
437. Trevor Utz Downers Grove North 24:40 8:14
438. Michael Queroz Nazareth Academy 24:53 8:18
439. Rocco Zonta Harlem High School 24:55 8:19
440. Christian Orozco Harlem High School 25:45 8:35
441. 221 Tristen Kruz Joliet Catholic 26:27 8:49
442. 222 Blaine� Brown Quincy High 26:29 8:50
443. Meaguell Gaines Lanphier 26:35 8:52
444. Brandon Rovey Glenwood High School 26:36 8:52
445. Max Dease Wheaton North 31:09 10:23
1. 1 Pat Lesiewicz Schaumburg 14:25 4:49
2. 2 Nico Composto Loyola Academy 14:35 4:52
3. 3 Michael Scolarici O'Fallon Township High Sc 14:37 4:53
4. 4 Mark Donohue Loyola Academy 14:42 4:54
5. 5 Jack Seeberg Loyola Academy 14:45 4:55
6. 6 Paul Zeman Belvidere North 14:50 4:57
7. 7 Malachy Schrobilgen Oak Park/River Forest 14:51 4:57
8. 8 Jake Ferris Plainfield South Hs 14:51 4:57
9. 9 C.J. Elward Peoria Notre Dame 14:52 4:58
10. 10 Jake Waterman Wheaton North 14:54 4:58
11. 11 James Waterman Wheaton North 14:55 4:59
12. 12 Tyler Meseke Pleasant Valley High Scho 14:57 4:59
13. 13 Dave Eckhart Maine South High School 14:57 4:59
14. 14 Benjamin Silver Downers Grove North 14:58 5:00
15. 15 Steve Krauss Lake Park High School 15:00 5:00
16. 16 Alec Bollman Palatine High School 15:04 5:02
17. 17 Ryan Jorgensen Lake Park High School 15:05 5:02
18. 18 Patrick Smith Loyola Academy 15:05 5:02
19. 19 Chano Bernardo Palatine High School 15:08 5:03
20. 20 Chris Cogswell Barrington High School 15:09 5:03
21. 21 Ronald Hedman York High School 15:12 5:04
22. 22 Josh Andringa Pleasant Valley High Scho 15:14 5:05
23. 23 Peter Hogenson Oak Park/River Forest 15:15 5:05
24. 24 Jeff Larson Palatine High School 15:15 5:05
25. 25 Brian Corcoran Br. Rice 15:16 5:06
26. 26 Jack Stableton Oak Park/River Forest 15:18 5:06
27. 27 Ryan O'Donnell John Hersey H.S. 15:19 5:07
28. 28 Kyle Meyer Sandburg High School 15:19 5:07
29. 29 Francisco Soto Lake Zurich 15:19 5:07
30. 30 Thomas Hedman York High School 15:20 5:07
31. 31 Kushpal Sangha York High School 15:21 5:07
32. 32 Connor Prizy Schaumburg 15:21 5:07
33. 33 Brian Llamas Downers Grove North 15:22 5:08
34. 34 A.J. Laskowske Palatine High School 15:22 5:08
35. 35 Nick Gornick York High School 15:23 5:08
36. 36 Cody Doughan Pleasant Valley High Scho 15:23 5:08
37. 37 Mike Tortorelli Sandburg High School 15:24 5:08
38. 38 Ryan Rutherford Normal University 15:25 5:09
39. 39 Paul Geimer Lake Zurich 15:26 5:09
40. 40 Anthony Gregorio Palatine High School 15:27 5:09
41. 41 Ryan Ballard Hononegah High School 15:30 5:10
42. 42 Eunhwan Yoo Oak Park/River Forest 15:31 5:11
43. 43 Bruyn Yunk Belvidere North 15:31 5:11
44. 44 Garrett Gingras Glenbard North 15:32 5:11
45. 45 Cuitlahuac Pineda Youniss Northside College Prep 15:32 5:11
46. 46 Mark Holt Lyons Township 15:34 5:12
47. 47 Mike Kokoris Lyons Township 15:35 5:12
48. 48 Caleb Philbrick Wheaton North 15:35 5:12
49. 49 Robbie Kucera Lyons Township 15:37 5:13
50. 50 Mac Ford Loyola Academy 15:37 5:13
51. 51 Kyle Dockery Barrington High School 15:37 5:13
52. 52 Andrew Morrison Lake Zurich 15:38 5:13
53. 53 Matt McAndrews Wheaton Warrenville South 15:39 5:13
54. 54 Joe Pavilonis Lincoln-Way East 15:40 5:14
55. 55 Brendan McDonnell Stagg High School 15:42 5:14
56. 56 Ryan Frederickson Wheaton Warrenville South 15:42 5:14
57. 57 Trevor Murphy Lake Park High School 15:42 5:14
58. 58 Eric Warehime Normal Community 15:43 5:14
59. 59 Dave Janet Br. Rice 15:43 5:15
60. 60 Clayton Kirk Oak Park/River Forest 15:43 5:15
61. 61 Garrett Lee Belvidere North 15:43 5:15
62. 62 Ryan Wojdyla Palatine High School 15:44 5:15
63. 63 Connor Ryan O'Fallon Township High Sc 15:44 5:15
64. 64 Kevin Jorgensen Lake Park High School 15:46 5:16
65. 65 Logan Volkey Belvidere North 15:47 5:16
66. 66 Evan Schommer Pleasant Valley High Scho 15:47 5:16
67. 67 Matt Birkel Peoria Notre Dame 15:48 5:16
68. 68 Daniel Woldesilassie Wheaton North 15:49 5:17
69. 69 Colin Zimmerman Wheaton Warrenville South 15:49 5:17
70. 70 James Clay Normal University 15:49 5:17
71. 71 Matt Mazzoni Wheaton Warrenville South 15:50 5:17
72. 72 Kevin Schaefer Maine West High School 15:51 5:17
73. 73 Nick Maher Plainfield South Hs 15:51 5:17
74. 74 Andrew Allabastro Lyons Township 15:51 5:17
75. 75 Jeff Danielsen John Hersey H.S. 15:51 5:17
76. 76 Ryan Oberlin Loyola Academy 15:52 5:18
77. 77 Matt Simo York High School 15:52 5:18
78. 78 Karl Eiring Barrington High School 15:52 5:18
79. 79 Jake Slaughter O'Fallon Township High Sc 15:52 5:18
80. 80 Alex Parlette Normal University 15:52 5:18
81. 81 Ryan Moncrieff Lake Zurich 15:53 5:18
82. 82 Ryan Haberkorn Marist 15:53 5:18
83. 83 Tyler Pence Springfield High School 15:54 5:18
84. 84 Chris Sarna Stagg High School 15:54 5:18
85. 85 Sean Senf Maine South High School 15:55 5:19
86. 86 Cooper Eben Northside College Prep 15:55 5:19
87. 87 Reuben Frey Palatine High School 15:56 5:19
88. Ike Muzikowski Chicago Hope Academy 15:56 5:19
89. Oscar Medina Lake View High School 15:56 5:19
90. 88 Carl Rapp Belvidere North 15:56 5:19
91. 89 Matt Cwiok John Hersey H.S. 15:57 5:19
92. 90 Dylan Wallace Maine South High School 15:58 5:20
93. 91 Mike Perry Schaumburg 15:59 5:20
94. 92 Sam Fourman Oak Park/River Forest 15:59 5:20
95. 93 Cameron Stuva Springfield High School 15:59 5:20
96. 94 Chad Ryan Plainfield South Hs 15:59 5:20
97. 95 Manuel Sauceda� Aurora Central Catholic 15:59 5:20
98. 96 Mike Prokop Shepard H.S. 16:00 5:20
99. 97 Andrew Montague Downers Grove North 16:00 5:20
100. 98 Gunnar Sterne West Chicago 16:00 5:20
101. 99 J.D. Wynn Peoria Notre Dame 16:01 5:21
102. 100 Kulayifi Haji Lane Tech College Prep 16:01 5:21
103. 101 Eric Delvo Sacred Heart Griffin 16:01 5:21
104. 102 Pat O'Connell Schaumburg 16:01 5:21
105. 103 Stu Newstat Lyons Township 16:02 5:21
106. 104 Nick Casa Wheaton Warrenville South 16:02 5:21
107. 105 Tyler Ryan Plainfield South Hs 16:02 5:21
108. 106 Nick McKee John Hersey H.S. 16:03 5:21
109. 107 Pat Swiech Schaumburg 16:05 5:22
110. 108 Kyle Ryan Plainfield South Hs 16:05 5:22
111. 109 Craig Munie O'Fallon Township High Sc 16:05 5:22
112. 110 Zach Elkins St. Joseph-Ogden H.S. 16:05 5:22
113. 111 Alex Deeter Plainfield South Hs 16:06 5:22
114. 112 Tom Jaderholm Wheaton North 16:08 5:23
115. 113 William Ward Normal University 16:08 5:23
116. 114 John Oldenburg Lake Park High School 16:09 5:23
117. 115 Luke Rossi Maine South High School 16:09 5:23
118. 116 Wesley Laytham Northside College Prep 16:10 5:24
119. 117 Dan Hannapel Shepard H.S. 16:10 5:24
120. 118 Kevin Proffitt Downers Grove North 16:11 5:24
121. 119 William Hague Loyola Academy 16:11 5:24
122. 120 Brian Havel John Hersey H.S. 16:11 5:24
123. 121 Alex Kordas Sandburg High School 16:11 5:24
124. 122 Jordan Kilhoffer Normal University 16:12 5:24
125. 123 Joel Haberkorn Marist 16:12 5:24
126. 124 Andrew Stawarz Downers Grove North 16:12 5:24
127. 125 Nick Keenan Maine South High School 16:12 5:24
128. 126 Andrew Foley Barrington High School 16:13 5:25
129. 127 Alex Brend Lake Zurich 16:14 5:25
130. 128 Leo Picchiotti Maine West High School 16:14 5:25
131. 129 Dragan Simic Hononegah High School 16:14 5:25
132. 130 Dan August Lincoln-Way East 16:15 5:25
133. 131 Steve Tubergen John Hersey H.S. 16:15 5:25
134. 132 Alex Riba O'Fallon Township High Sc 16:16 5:26
135. 133 Mitchell Penninger Downers Grove North 16:18 5:26
136. 134 Jon Altman Sandburg High School 16:18 5:26
137. 135 John Niendorf Lincoln-Way North 16:18 5:26
138. 136 Danny McGrath Lakes Community High Scho 16:19 5:27
139. 137 Tom Busen Stagg High School 16:20 5:27
140. 138 Brian McMahon Sacred Heart Griffin 16:20 5:27
141. 139 Ryan Gorup Wheaton North 16:21 5:27
142. 140 Julius Medez Lincoln-Way North 16:21 5:27
143. 141 Sam Zielke John Hersey H.S. 16:21 5:27
144. 142 John Brassea Lincoln-Way East 16:22 5:28
145. 143 Mike Russo West Chicago 16:22 5:28
146. 144 Adam Woods Lincoln-Way East 16:22 5:28
147. 145 Joey Salatino Bartlett High School 16:22 5:28
148. 146 Blake Franson Lakes Community High Scho 16:22 5:28
149. 147 Shadly Diab Harlem High School 16:22 5:28
150. 148 Josh Camp Lakes Community High Scho 16:23 5:28
151. 149 Quinn Biever Normal Community 16:24 5:28
152. 150 Victor Terrazas Lane Tech College Prep 16:26 5:29
153. 151 Thomas Kohs Sandburg High School 16:26 5:29
154. 152 Paul Fortin Peoria Notre Dame 16:27 5:29
155. 153 Ryan Carroll Rochester 16:27 5:29
156. 154 John Prillaman Mahomet-Seymour High Scho 16:28 5:30
157. 155 Henry Wolf Mahomet-Seymour High Scho 16:29 5:30
158. 156 Shane Hoerbert Petersburg Porta 16:29 5:30
159. 157 Erik Fielder Belvidere North 16:30 5:30
160. 158 Nolan Wojtowicz Barrington High School 16:30 5:30
161. 159 Dan Milling York High School 16:31 5:31
162. 160 Zach Boehmke Lincoln-Way East 16:31 5:31
163. 161 Derrik Pietrobon West Chicago 16:32 5:31
164. 162 Austin Crawford Bartlett High School 16:32 5:31
165. 163 Brent Smith West Chicago 16:33 5:31
166. 164 Grant MacMillan Oak Park/River Forest 16:34 5:32
167. 165 Michael Ralph Sacred Heart Griffin 16:34 5:32
168. 166 Alex Hargus St. Joseph-Ogden H.S. 16:35 5:32
169. 167 Jacob Schoff Hononegah High School 16:35 5:32
170. 168 Cody Sharko York High School 16:35 5:32
171. 169 Jimmy Orellana Lane Tech College Prep 16:37 5:32
172. 170 A J Grimberg Stagg High School 16:37 5:33
173. 171 Kevin Hardin Plainfield South Hs 16:38 5:33
174. 172 Lucas Beltran Lane Tech College Prep 16:38 5:33
175. 173 Ian Walling Normal University 16:39 5:33
176. 174 Trevor Johnson Pleasant Valley High Scho 16:39 5:33
177. 175 Dan Guimon Bartlett High School 16:39 5:33
178. 176 Nicholai Sarpy O'Fallon Township High Sc 16:39 5:33
179. 177 Ryan Magnoni Maine West High School 16:40 5:34
180. 178 Daniel Durband Barrington High School 16:40 5:34
181. Mike Goff Lanphier 16:40 5:34
182. 179 Kieran Meyer Wheaton Warrenville South 16:40 5:34
183. 180 Logan Blair Wheaton North 16:40 5:34
184. Alec Mc Clure Deer Creek-MacKinaw 16:41 5:34
185. 181 Joshua Williams Downers Grove North 16:41 5:34
186. 182 Ryan O'Leary Normal Community 16:41 5:34
187. 183 Jared Konrardy Oswego High School 16:41 5:34
188. 184 Tyler Warner Glenbard North 16:41 5:34
189. 185 John Burch Sandburg High School 16:42 5:34
190. 186 Mike Birkel Peoria Notre Dame 16:42 5:34
191. 187 Shawn Picha Lake Zurich 16:43 5:35
192. 188 Alex Bolin Maine South High School 16:43 5:35
193. 189 Brad Mueller Normal Community 16:43 5:35
194. 190 William Morrison Lake Park High School 16:45 5:35
195. 191 Kevin Kibler Bartlett High School 16:46 5:36
196. 192 Nate Konen Belvidere North 16:47 5:36
197. 193 Trevor Kelley Maine West High School 16:47 5:36
198. 194 Max Silva Lane Tech College Prep 16:48 5:36
199. 195 Ed Barry Br. Rice 16:50 5:37
200. 196 Shawn Rizvi Glenbard North 16:50 5:37
201. 197 Kyle White Lakes Community High Scho 16:51 5:37
202. 198 Tom Vasquez Stagg High School 16:51 5:37
203. 199 Stephen Husk Normal University 16:51 5:37
204. 200 Pat Mangan Barrington High School 16:51 5:37
205. 201 Adrian Perez Bartlett High School 16:52 5:38
206. 202 Jed Lafond Joliet Township 16:52 5:38
207. 203 Sean Tovar Br. Rice 16:52 5:38
208. 204 Landon Vowels St. Joseph-Ogden H.S. 16:53 5:38
209. 205 Nick McGowan Rochester 16:53 5:38
210. 206 Sean Orlando Sacred Heart Griffin 16:54 5:38
211. 207 Steven Jackson O'Fallon Township High Sc 16:54 5:38
212. 208 Andrew McGraw Washington Comm Hs 16:54 5:38
213. 209 Michael Upperman Springfield High School 16:55 5:39
214. 210 John Sokolik Pleasant Valley High Scho 16:56 5:39
215. 211 Jiasong Yang Northside College Prep 16:56 5:39
216. 212 Johnathon Creighton Pleasant Valley High Scho 16:57 5:39
217. 213 Jordan Pavlovich Lake Zurich 16:58 5:40
218. 214 Will Coble Joliet Township 17:01 5:41
219. 215 Sean Hosty Lincoln-Way East 17:04 5:42
220. 216 Peter Knapp Northridge Prep 17:05 5:42
221. 217 Connor Fanning Sacred Heart Griffin 17:07 5:43
222. 218 Blake Miglin Hononegah High School 17:07 5:43
223. 219 Matt Hazel Rantoul Township High Sch 17:08 5:43
224. 220 Spencer Wilson Washington Comm Hs 17:08 5:43
225. 221 Tim Bugajsky Maine West High School 17:08 5:43
226. 222 Matthew Owens Lincoln-Way West 17:09 5:43
227. 223 Matt Szott Stagg High School 17:09 5:43
228. 224 Martin Bednarczyk Elmwood Park 17:10 5:44
229. 225 Josafat Gonzalez Bartlett High School 17:10 5:44
230. 226 John Satkas Lincoln-Way North 17:10 5:44
231. 227 Jimmy Spencer� Aurora Central Catholic 17:11 5:44
232. 228 Jon Hootman Glenbard North 17:11 5:44
233. 229 Ethan Graham Liberty 17:11 5:44
234. 230 Alex Roberts Peoria Notre Dame 17:11 5:44
235. 231 Adam Lowry Oswego High School 17:13 5:44
236. 232 Nick Lucy Lakes Community High Scho 17:13 5:45
237. 233 Caleb Beck Oswego High School 17:14 5:45
238. 234 Matt Myers� Aurora Central Catholic 17:15 5:45
239. Ben Johanson Stanford Olympia 17:16 5:45
240. 235 Matt Badyna Northridge Prep 17:17 5:46
241. 236 Martin Fisher Sacred Heart Griffin 17:17 5:46
242. 237 Haider Sheikh Maine West High School 17:17 5:46
243. 238 Nick Bravo Joliet Township 17:18 5:46
244. 239 Nick Ludwig Joliet Catholic 17:18 5:46
245. 240 Ken Alferes Maine West High School 17:19 5:47
246. 241 Nyc Kilcoyne Joliet Township 17:19 5:47
247. 242 John Schmidt Elmwood Park 17:20 5:47
248. 243 John Cisneros� Aurora Central Catholic 17:20 5:47
249. 244 Kevin Hearne Lincoln-Way East 17:20 5:47
250. 245 Joe Cotton Bartlett High School 17:20 5:47
251. 246 Austin Kiesewetter Normal Community 17:20 5:47
252. 247 Alex Duncan� Aurora Central Catholic 17:20 5:47
253. 248 Eric Currier Br. Rice 17:21 5:47
254. 249 Erik Zuehlke Northside College Prep 17:21 5:47
255. 250 Tyler Randolph Hononegah High School 17:21 5:47
256. 251 Charlie Mesimore Northside College Prep 17:22 5:48
257. Kameron Carpenter Stanford Olympia 17:22 5:48
258. 252 Leco Braggs Rantoul Township High Sch 17:22 5:48
259. 253 Drew Blaase St. Joseph-Ogden H.S. 17:23 5:48
260. 254 Justin Lee Springfield High School 17:23 5:48
261. 255 Dj Muzzy West Chicago 17:23 5:48
262. 256 Michael Schaddel Sacred Heart Griffin 17:23 5:48
263. 257 Sean Kelley The High School Of St. Th 17:24 5:48
264. 258 Curt Cudnowski Maine South High School 17:24 5:48
265. 259 Ed Cano Elmwood Park 17:25 5:49
266. 260 Cody Anderson Hononegah High School 17:26 5:49
267. 261 Sam Wietlispach Joliet Township 17:26 5:49
268. 262 Jeff Lindstrom Joliet Township 17:27 5:49
269. 263 Nathan Wade-Scott Lane Tech College Prep 17:28 5:50
270. 264 Caleb Johnson Mahomet-Seymour High Scho 17:28 5:50
271. 265 Louie Manzella Washington Comm Hs 17:28 5:50
272. 266 Tom Solfisburg Shepard H.S. 17:29 5:50
273. 267 Zack� Boyer Quincy High 17:29 5:50
274. 268 Dan Brumbaugh Shepard H.S. 17:30 5:50
275. 269 Tyler Gill Springfield High School 17:31 5:51
276. 270 Brandon Hatler Glenbard North 17:31 5:51
277. 271 Mark Pedziwiatr Lincoln-Way West 17:32 5:51
278. 272 Ben Greer Stagg High School 17:33 5:51
279. 273 Andrew Manalo St. Joseph-Ogden H.S. 17:33 5:51
280. 274 J.J. Qualls Shepard H.S. 17:34 5:52
281. 275 Lane Hanzel Liberty 17:35 5:52
282. 276 Grant Franson Lakes Community High Scho 17:37 5:53
283. 277 Zach Rausch Mahomet-Seymour High Scho 17:37 5:53
284. 278 Ross Nikides Glenbard North 17:38 5:53
285. 279 Randall Minton Union County High School 17:39 5:53
286. 280 Clayton� Roll Quincy High 17:40 5:54
287. 281 Brian Cody Br. Rice 17:40 5:54
288. 282 Fahad Sarvari Northside College Prep 17:40 5:54
289. 283 Brenner� Eversden Quincy High 17:42 5:54
290. 284 Robert Riedel Washington Comm Hs 17:42 5:54
291. 285 Josh Owens Liberty 17:43 5:55
292. 286 Payton Campbell Normal Community 17:44 5:55
293. 287 Evan Morgan West Chicago 17:44 5:55
294. 288 Justin Telthorst The High School Of St. Th 17:46 5:56
295. 289 Kyle� Grimm Quincy High 17:46 5:56
296. 290 Austin Blivin Petersburg Porta 17:46 5:56
297. 291 Mike Rubino Elmwood Park 17:47 5:56
298. 292 Troy Schwerin Oswego High School 17:48 5:56
299. 293 Zac Belcher Lakes Community High Scho 17:49 5:57
300. 294 Nick Chabarria Br. Rice 17:50 5:57
301. 295 Kevin Toussaint Marist 17:52 5:58
302. 296 Daniel Kottkamp� Aurora Central Catholic 17:52 5:58
303. Michael Sinn Stanford Olympia 17:52 5:58
304. 297 Shaun Stapinski Lincoln-Way West 17:54 5:58
305. 298 Adam Hiemenz Oswego High School 17:55 5:59
306. 299 Brian Moreno Nazareth Academy 17:55 5:59
307. Jonathon Gordon Stanford Olympia 17:58 6:00
308. 300 Phil Davis Northridge Prep 17:58 6:00
309. 301 Joe Gorman Peoria Notre Dame 17:59 6:00
310. 302 Earl Born Washington Comm Hs 18:01 6:01
311. 303 Ian Toppett Lincoln-Way North 18:01 6:01
312. 304 Alex Williams Mahomet-Seymour High Scho 18:01 6:01
313. 305 Kevin Clark Elmwood Park 18:02 6:01
314. 306 Ben Garcia� Aurora Central Catholic 18:05 6:02
315. 307 Robert Valentin Wheaton Warrenville South 18:05 6:02
316. 308 Robby Spath Petersburg Porta 18:06 6:02
317. 309 Dylan Buser Union County High School 18:07 6:03
318. 310 Chris Koutavas Sandburg High School 18:07 6:03
319. 311 Brandon� Romans Quincy High 18:08 6:03
320. 312 Harrison� Elbe Quincy High 18:09 6:03
321. 313 Orlando Dastaneda Lincoln-Way North 18:11 6:04
322. 314 Tyler Samp Normal Community 18:12 6:04
323. 315 Mike Vujnovich Elmwood Park 18:13 6:05
324. 316 Brad Musselman Oswego High School 18:16 6:06
325. 317 Robert Garrison Harlem High School 18:20 6:07
326. 318 Matt Niendorf Lincoln-Way North 18:22 6:08
327. 319 Sam Sheffer Union County High School 18:24 6:08
328. 320 Lucas Rose Mahomet-Seymour High Scho 18:26 6:09
329. 321 Eduardo Bustamante Lane Tech College Prep 18:28 6:10
330. 322 Phillip Wozniak The High School Of St. Th 18:31 6:11
331. 323 Chris Hazel Rantoul Township High Sch 18:32 6:11
332. 324 Mike Yeck Rochester 18:34 6:12
333. 325 Sean Miller Joliet Township 18:38 6:13
334. 326 Conor Schickel Northridge Prep 18:38 6:13
335. 327 Nick Dalfonso Washington Comm Hs 18:39 6:13
336. 328 Nathan Obert Liberty 18:40 6:14
337. 329 Seth Peyla Joliet Catholic 18:41 6:14
338. 330 William Crimmins Lincoln-Way West 18:43 6:15
339. 331 Chris Holmes Rantoul Township High Sch 18:43 6:15
340. 332 Tim Malhosky Nazareth Academy 18:47 6:16
341. 333 Rj Salerno Oswego High School 18:47 6:16
342. 334 Miles Dobis Nazareth Academy 18:49 6:17
343. 335 Juan Navarrete Glenbard North 18:49 6:17
344. 336 Mike Merwin Harlem High School 18:50 6:17
345. 337 Andrew Knapp Northridge Prep 18:50 6:17
346. 338 Jack Sasso Shepard H.S. 18:51 6:17
347. 339 Cody Starosta Marist 18:51 6:17
348. 340 Kevin Lemke Joliet Catholic 18:53 6:18
349. 341 Tim Madigan Northridge Prep 18:53 6:18
350. 342 Thomas Loxley Union County High School 18:53 6:18
351. 343 Justin Brooks Petersburg Porta 18:54 6:18
352. 344 Austin Chalkey Joliet Catholic 19:07 6:23
353. 345 Leo Martinez Marist 19:09 6:23
354. 346 Riley Carlson Joliet Catholic 19:13 6:25
355. 347 Zach McNeil West Chicago 19:18 6:26
356. 348 Matt O'Connor Marist 19:19 6:27
357. 349 Taylor Runge Joliet Catholic 19:20 6:27
358. 350 David Thomas Springfield High School 19:21 6:27
359. 351 Mike Burke Lincoln-Way North 19:21 6:27
360. 352 Tim Perian Harlem High School 19:28 6:30
361. 353 Adam Smith The High School Of St. Th 19:31 6:31
362. 354 Jeffery Wurth Union County High School 19:36 6:32
363. 355 Wade Pawlisz Lincoln-Way West 19:40 6:34
364. 356 Randall Padget Union County High School 19:46 6:36
365. 357 Brian Fallon The High School Of St. Th 19:51 6:37
366. 358 Ben Donovan Harlem High School 19:56 6:39
367. 359 Lizzie Willis Rantoul Township High Sch 19:58 6:40
368. 360 Zack Siegfried Joliet Catholic 19:59 6:40
369. 361 Jordan Richardson Petersburg Porta 20:06 6:42
370. 362 Kyle Depatis Petersburg Porta 20:09 6:43
371. 363 Michael� Dureska Quincy High 20:27 6:49
372. 364 Jeremy Wells Rochester 20:28 6:50
373. 365 Kendall Hope Shepard H.S. 20:36 6:52
374. 366 Eric Obert Liberty 20:46 6:56
375. 367 Ryan Kohs Nazareth Academy 20:50 6:57
376. 368 Ethan Smith Rochester 20:52 6:58
377. 369 Max Houdek Nazareth Academy 20:53 6:58
378. 370 Joe Parenti Nazareth Academy 21:02 7:01
379. 371 Brad Renshaw Rochester 21:04 7:02
380. 372 Sam Ernst Nazareth Academy 21:08 7:03
381. 373 Tyler Vaughn Petersburg Porta 21:26 7:09
382. 374 Martin Litwiller Rantoul Township High Sch 21:57 7:19
383. 375 Josh Wells Rochester 22:02 7:21
384. Ed Call Jackson High 22:23 7:28
385. 376 Kevin Speed Liberty 22:29 7:30
386. 377 Davis Pakalski Lincoln-Way West 23:58 8:00
387. 378 Steve Banas Lincoln-Way West 23:59 8:00
1. Loyola Academy
2 4 5 18 50 (76) (119) = 79
Composto, Donohue, Seeberg, Smith, Ford, Oberlin, Hague
2. Palatine High School
16 19 24 34 40 (62) (87) = 133
Bollman, Bernardo, Larson, Laskowske, Gregorio, Wojdyla, Frey
3. Oak Park/River Forest
7 23 26 42 60 (92) (164) = 158
Schrobilgen, Hogenson, Stableton, Yoo, Kirk, Fourman,
MacMillan
4. York High School
21 30 31 35 77 (159) (168) = 194
Hedman, Hedman, Sangha, Gornick, Simo, Milling, Sharko
5. Wheaton North
10 11 48 68 112 (139) (180) = 249
Waterman, Waterman, Philbrick, Woldesilassie, Jaderholm,
Gorup, Blair
6. Belvidere North
6 43 61 65 88 (157) (192) = 263
Zeman, Yunk, Lee, Volkey, Rapp, Fielder, Konen
7. Lake Park High School
15 17 57 64 114 (190) = 267
Krauss, Jorgensen, Murphy, Jorgensen, Oldenburg, Morrison
8. Pleasant Valley High Scho
12 22 36 66 174 (210) (212) = 310
Meseke, Andringa, Doughan, Schommer, Johnson, Sokolik,
Creighton
9. Lyons Township
46 47 49 74 103 = 319
Holt, Kokoris, Kucera, Allabastro, Newstat
10. Lake Zurich
29 39 52 81 127 (187) (213) = 328
Soto, Geimer, Morrison, Moncrieff, Brend, Picha, Pavlovich
11. Schaumburg
1 32 91 102 107 = 333
Lesiewicz, Prizy, Perry, O'Connell, Swiech
12. Wheaton Warrenville South
53 56 69 71 104 (179) (307) = 353
McAndrews, Frederickson, Zimmerman, Mazzoni, Casa, Meyer,
Valentin
13. Downers Grove North
14 33 97 118 124 (133) (181) = 386
Silver, Llamas, Montague, Proffitt, Stawarz, Penninger,
Williams
14. O'Fallon Township High Sc
3 63 79 109 132 (176) (207) = 386
Scolarici, Ryan, Slaughter, Munie, Riba, Sarpy, Jackson
15. Plainfield South Hs
8 73 94 105 108 (111) (171) = 388
Ferris, Maher, Ryan, Ryan, Ryan, Deeter, Hardin
16. John Hersey H.S.
27 75 89 106 120 (131) (141) = 417
O'Donnell, Danielsen, Cwiok, McKee, Havel, Tubergen, Zielke
17. Normal University
38 70 80 113 122 (173) (199) = 423
Rutherford, Clay, Parlette, Ward, Kilhoffer, Walling, Husk
18. Maine South High School
13 85 90 115 125 (188) (258) = 428
Eckhart, Senf, Wallace, Rossi, Keenan, Bolin, Cudnowski
19. Barrington High School
20 51 78 126 158 (178) (200) = 433
Cogswell, Dockery, Eiring, Foley, Wojtowicz, Durband, Mangan
20. Sandburg High School
28 37 121 134 151 (185) (310) = 471
Meyer, Tortorelli, Kordas, Altman, Kohs, Burch, Koutavas
21. Peoria Notre Dame
9 67 99 152 186 (230) (301) = 513
Elward, Birkel, Wynn, Fortin, Birkel, Roberts, Gorman
22. Lincoln-Way East
54 130 142 144 160 (215) (244) = 630
Pavilonis, August, Brassea, Woods, Boehmke, Hosty, Hearne
23. Stagg High School
55 84 137 170 198 (223) (272) = 644
McDonnell, Sarna, Busen, Grimberg, Vasquez, Szott, Greer
24. Northside College Prep
45 86 116 211 249 (251) (282) = 707
Pineda Youniss, Eben, Laytham, Yang, Zuehlke, Mesimore,
Sarvari
25. Br. Rice
25 59 195 203 248 (281) (294) = 730
Corcoran, Janet, Barry, Tovar, Currier, Cody, Chabarria
26. Lane Tech College Prep
100 150 169 172 194 (263) (321) = 785
Haji, Terrazas, Orellana, Beltran, Silva, Wade-Scott,
Bustamante
27. Maine West High School
72 128 177 193 221 (237) (240) = 791
Schaefer, Picchiotti, Magnoni, Kelley, Bugajsky, Sheikh,
Alferes
28. Hononegah High School
41 129 167 218 250 (260) = 805
Ballard, Simic, Schoff, Miglin, Randolph, Anderson
29. West Chicago
98 143 161 163 255 (287) (347) = 820
Sterne, Russo, Pietrobon, Smith, Muzzy, Morgan, McNeil
30. Normal Community
58 149 182 189 246 (286) (314) = 824
Warehime, Biever, O'Leary, Mueller, Kiesewetter, Campbell,
Samp
31. Sacred Heart Griffin
101 138 165 206 217 (236) (256) = 827
Delvo, McMahon, Ralph, Orlando, Fanning, Fisher, Schaddel
32. Lakes Community High Scho
136 146 148 197 232 (276) (293) = 859
McGrath, Franson, Camp, White, Lucy, Franson, Belcher
33. Bartlett High School
145 162 175 191 201 (225) (245) = 874
Salatino, Crawford, Guimon, Kibler, Perez, Gonzalez, Cotton
34. Springfield High School
83 93 209 254 269 (350) = 908
Pence, Stuva, Upperman, Lee, Gill, Thomas
35. Glenbard North
44 184 196 228 270 (278) (335) = 922
Gingras, Warner, Rizvi, Hootman, Hatler, Nikides, Navarrete
36. St. Joseph-Ogden H.S.
110 166 204 253 273 = 1006
Elkins, Hargus, Vowels, Blaase, Manalo
37. Shepard H.S.
96 117 266 268 274 (338) (365) = 1021
Prokop, Hannapel, Solfisburg, Brumbaugh, Qualls, Sasso, Hope
38. Aurora Central Catholic
95 227 234 243 247 (296) (306) = 1046
Sauceda� , Spencer� , Myers� , Cisneros� , Duncan� , Kottkamp� ,
Garcia�
39. Lincoln-Way North
135 140 226 303 313 (318) (351) = 1117
Niendorf, Medez, Satkas, Toppett, Dastaneda, Niendorf, Burke
40. Mahomet-Seymour High Scho
154 155 264 277 304 (320) = 1154
Prillaman, Wolf, Johnson, Rausch, Williams, Rose
41. Joliet Township
202 214 238 241 261 (262) (325) = 1156
Lafond, Coble, Bravo, Kilcoyne, Wietlispach, Lindstrom, Miller
42. Marist
82 123 295 339 345 (348) = 1184
Haberkorn, Haberkorn, Toussaint, Starosta, Martinez, O'Connor
43. Oswego High School
183 231 233 292 298 (316) (333) = 1237
Konrardy, Lowry, Beck, Schwerin, Hiemenz, Musselman, Salerno
44. Washington Comm Hs
208 220 265 284 302 (327) = 1279
McGraw, Wilson, Manzella, Riedel, Born, Dalfonso
45. Elmwood Park
224 242 259 291 305 (315) = 1321
Bednarczyk, Schmidt, Cano, Rubino, Clark, Vujnovich
46. Northridge Prep
216 235 300 326 337 (341) = 1414
Knapp, Badyna, Davis, Schickel, Knapp, Madigan
47. Rochester
153 205 324 364 368 (371) (375) = 1414
Carroll, McGowan, Yeck, Wells, Smith, Renshaw, Wells
48. Quincy High
267 280 283 289 311 (312) (363) = 1430
Boyer, Roll, Eversden, Grimm, Romans, Elbe, Dureska
49. Petersburg Porta
156 290 308 343 361 (362) (373) = 1458
Hoerbert, Blivin, Spath, Brooks, Richardson, Depatis, Vaughn
50. Lincoln-Way West
222 271 297 330 355 (377) (378) = 1475
Owens, Pedziwiatr, Stapinski, Crimmins, Pawlisz, Pakalski,
Banas
51. Liberty
229 275 285 328 366 (376) = 1483
Graham, Hanzel, Owens, Obert, Obert, Speed
52. Rantoul Township High Sch
219 252 323 331 359 (374) = 1484
Hazel, Braggs, Hazel, Holmes, Willis, Litwiller
53. Harlem High School
147 317 336 352 358 = 1510
Diab, Garrison, Merwin, Perian, Donovan
54. The High School Of St. Th
257 288 322 353 357 = 1577
Kelley, Telthorst, Wozniak, Smith, Fallon
55. Joliet Catholic
239 329 340 344 346 (349) (360) = 1598
Ludwig, Peyla, Lemke, Chalkey, Carlson, Runge, Siegfried
56. Union County High School
279 309 319 342 354 (356) = 1603
Minton, Buser, Sheffer, Loxley, Wurth, Padget
57. Nazareth Academy
299 332 334 367 369 (370) (372) = 1701
Moreno, Malhosky, Dobis, Kohs, Houdek, Parenti, Ernst
|